Jump to content
Sign in to follow this  
ediblue

ATENTIE MP3 PLAYER DEFECT

Recommended Posts

Am cumparat din Carrefour mp3 player-ul marca LG modelul TCH M550 la pretul 4.600.000

 

Am constatat ca se aude radio peste CD am alergat o multime pe drumuri intre service(care vroia sa mi-l repare) si magazin unde vroiam sa il schimb sau sa mi se restituie banii.

 

Dupa lungi lupte cu directori si manageri am obtinut aprobare pentru inlocuirea produsului. Am primit unul identic, sigilat care dupa instalare am constat ca avea acelasi defect!!!

 

Dupa alte lupte si demonstratii am primit banii urgent inapoi.

 

Aveti grija, nu va atingeti de ele...sunt niste jafuri. Am luat in cele din urma un Panasonic CQ 1400 la care calitatea sunetului e net superioara!

Share this post


Link to post
Am cumparat din Carrefour mp3 player-ul marca LG modelul TCH M550 la pretul 4.600.000

 

...

 

Aveti grija, nu va atingeti de ele...sunt niste jafuri. Am luat in cele din urma un Panasonic CQ 1400 la care calitatea sunetului e net superioara!

 

am luat si eu asa ceva si merge OK pe Matiz... nu am avut parte de buba cu suprapunerea radio-CD... sa fie noroc?.... chiar imi place cum se aude...

Share this post


Link to post
Am cumparat din Carrefour mp3 player-ul marca LG modelul TCH M550 la pretul 4.600.000

 

...

 

Aveti grija, nu va atingeti de ele...sunt niste jafuri. Am luat in cele din urma un Panasonic CQ 1400 la care calitatea sunetului e net superioara!

 

am luat si eu asa ceva si merge OK pe Matiz... nu am avut parte de buba cu suprapunerea radio-CD... sa fie noroc?.... chiar imi place cum se aude...

 

Pot spune ca shi eu mi-am cumparat unul shi nu am probleme cu el...sunt multzumit in raport BANI/CALITATE...

Share this post


Link to post

OK, faceti urmatorul test urgent si daca rezultatul e bun, inseamna ca ati avut noroc.

 

Folositi un program de inregistrare pe calculator si trageti aproximativ 1 minut un .wav fara nimic pe el...unde grafic sunetul e o linie continua dreapta.

Apoi cu un graber transforma wav-ul in mp3 si trage-l pe un CD blank.

Du-te apoi la masina fixeaza un post de radio care se aude bine, baga CD-ul preparat mai sus si da la maxim...

 

Rezultatul la mine, a fost ca aud postul de radio pe fundalul unui fasait(reprezentand zgomotul enorm de citire si redare)..

 

Am luat apoi altul nou si la fel.

 

In cele din urma am cumparat un Panasonic si am facut acelasi test: pe fundalul cu mp3-ul "gol" nu se aude nimic...cu alte cuvinte "nu e muzica nu e nimic, e muzica...atunci e doar muzica"

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...