Jump to content
Sign in to follow this  
miezu

Vibratii puternice in pedale la espero 1,5

Recommended Posts

Nu stiu daca vreunul dintre voi s-a lovit de acesta problema.In timpul mersului apasand pedala de ambreiaj simt la orice gropita sau denivelare cum se misca tot ansamblul pedalelor.Daca stie cineva ceva despre acest lucru ...

Share this post


Link to post

Verifica daca ansamblu pedalier are suruburile strinse .

Share this post


Link to post

Suruburile sunt stranse,am verificat.Am un prieten care are aceeasi problema tot la un espero.Cand i-am spus mecanicului asta a zis ca sunt eu prea pretentios,dar este ff enervant sa simti cum trepideaza pedalele ,ai senzatia ca se rupe intreaga masina.

Merci oricum pt raspuns.

Share this post


Link to post

...sau pedalele "joaca" in lagare si atunci trebuie sa schimbi blocul pedalier cu totul sau sa incerci sa bucshezi . :(

Share this post


Link to post

eu sunt mai pesimist, pt ca sunt patit.

vibratii in pedale, in toata masina se propaga de la motor. (ma refer la vibratiile puternice si constante). la mine a fost de la vibrochen si sunt foarte greu de depistat.

si oricum daca esti un pic atent iti dai deama ca vibratiile nu sunt neaparat de la un cauciuc sau o roata neechilibrata.

Share this post


Link to post
Nu stiu daca vreunul dintre voi s-a lovit de acesta problema.In timpul mersului apasand pedala de ambreiaj simt la orice gropita sau denivelare cum se misca tot ansamblul pedalelor.Daca stie cineva ceva despre  acest lucru ...

 

Verifica axul pedalier.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...