Jump to content
Sign in to follow this  
alex1500ro

Alarma Nubira Ii

Recommended Posts

Am o Nubira II SX si vreau sa instalez o alarma insa nu stiu ce sa aleg pentru ca sunt destule modele si fiecare are avantaje sau dezavantaje. Suma de care dispun este de 300 ron cu eforturi as putea sa dau maxim 400ron. Eu m-am gandit la un wintec L722 sau MAAT 679 GBD sau un K9 stiu ca daca un hot vrea sa fure o masina o fura cu tot cu alarma :D din cauza asta nu vreau sa dau mai mult

PS as vrea sa stiu daca pot monta deschiderea porbagajului din telecomanda la Nubira II

Share this post


Link to post

Recomand Wintec LEA-722! Am avut din asta pe fosta berlina si am fost f. multumit de ea. Costa 399ron, montaj inclus. Pager-ul ala face toti banii !

Share this post


Link to post

Nu prea vad cum s-ar putea realiza deschiderea potbagajului din telecomanda, fiindca aceasta se face mecanic din interiorul masinii (printr-un cablu). In ceea ce priveste alarma, eu ti-as recomanda K9, insa nu stiu cat costa...

Share this post


Link to post

k9 costa 350ron

Pai la Cielo deschiderea nu este tot mecanica din interiorul masinii si am inteles ca ar merge sa se monteze deschiderea portbagajului pentru cielo din telecomanda

Share this post


Link to post

Cielo are deschiderea portbagajului "la buton" ... nu "la sarma" cum este la Nubira :(

 

Eu am K9 Classic ... m-a costat ~ 690 RON cu tot cu modul de ridicat geamurile din fata ... si montaj. Probabil acum e mai ieftina ... pe vremea aia euroiul era cca 3,65 RON .

Share this post


Link to post

Am si eu deschidere portbagaj din telecomanda. S-a realizat prin montarea unui motoras in portbagaj, langa yala (nu se vede nimic).

 

Am alarma K-9 Classic (as da-o la orice ora pe un Wintec LEA-722)

Edited by LYM

Share this post


Link to post

multumesc celor care mi-au raspuns o sa merg pe un wintec care se incadreaza in bugetul meu si are si pager

Share this post


Link to post

PS: am uitat sa mentionez: daca mergi pe Wintec si ai masina parcata la strada s-ar putea sa ai insomnii noaptea :D

 

Asta e singurul repros fata de aceasta alarma - ma trezea din somn! Dar cand incepea sa fie enerveanta o dadeam pe sensibilitate mica si ZzzZzzZzz

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...