Jump to content
Sign in to follow this  
gruntzus

Accident Matiz

Recommended Posts

In mod sigur nu costa asa mult... dar socoteala se face intre service si cei de la asigurari si de aici cred ca provine pretul "astronomic"! :rolleyes: .

Share this post


Link to post

Nu are cum sa coste atat, pentru Dumnezeu! Eu am avut masina lovita tot in spate(gasesti poze pe topicul cu accidente suferite/vazute), s-a indreptat aripa pentru ca nu am vrut eu sa o schimbe, s-a vopsit aripa spate stanga+usa spate stanga doar un pic plus lacuit ca sa nu se cunosasca vreo diferenta, s-a schimbat spoiler+vopsit si toata afacerea a costat 667 RON si pot sa zic ca am fost super multumit. O lampa stop nu cred ca sare de un mil. Asa ca nu are cum sa ceara 1400 daca este de reparat doar ce ai zis tu(aripa si inlocuit stop). Reparatia a fost facuta la City Center Poligrafiei.

 

P.S: la service mi s-a spus ca pt asigurari, cel putin in cazul BCR, preturile sunt mai mici decat in mod normal.

Edited by closchkutza

Share this post


Link to post

Vinti: stai liniştit că nu costă atât de mult... şi nici ăia de la asigurări nu sunt proşti să dea bani moka la service-uri - a aruncat vreun ”meseriaş” suma asta la derută, să arate ce important e el şi ce maşini tari repară...

Share this post


Link to post

Reparaia o face tot acolo unde face si revizia la masina si m-am lamurit de baietii de acolo. Eu mai conduc matizul prietenei mele si merge destul de bine [ directia, franele ] si avand aproape 70k s-au gandit sa faca si revizia acum ca tot e in service si vor sa schimbe caseta de directie [ care merge foarte bine nu are joc deloc ] si pompa de benzina [ de ce vor sa schimbe pompa nu stiu ] e ceva suspect acolo ca si la revizia de 60k au schimbat cablu de la ambreiaj [ intra foarte bine in viteza ] si a doua zi intra foarte greu in viteza, cand sa dus inapoi la service au zis ca nu l-au strans bine...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...