Jump to content
Sign in to follow this  
andreig

Caut Claxon Tico

Recommended Posts

Salut. Am un Tico si intr-o zi, nervos fiind, am dat cu pumnul in claxon, care s-a rupt in 2. Ma refer la bucata aia de plastic din centrul volanului pe care apesi ca sa claxoneze, nu la claxonul din interiorul masinii. S-a crapat pe mijloc in 2, si as vrea sa-l schimb. Imi puteti spune unde gasesc unul intreg? Ma intereseaza doar plasticul ala (care e detasabil, deci se poate schimba) daca se poate, n-as vrea sa fiu nevoit sa-l cumpar cu tot cu volan. Vechi, nou, nu ma intereseaza, atata timp cat e intreg :)

 

Multumesc

Share this post


Link to post

multumesc mult! dar care dintre toate capacele alea e ce am eu nevoie?

Share this post


Link to post

Pai nu stiu. Fa si tu o poza la volan si pone-o aici sau trimite un mail cu ea la aia si intreaba-i.

Share this post


Link to post

Se numeste "Capac volan superior" are codul de piesa

48121-71B00-5SF (ultimele cifre pot varia in functie de culoarea volanului)

 

 

si costa cam 6 RON pe autodaewoo, dar banuiesc ca se gasesc si in alte magazine pt ca in cazul asta taxele ar costa mai mult decat capacul

succes

Share this post


Link to post

mersi aztec. imi poti spune cateva magazine din bucuresti unde sa caut?

 

edit: si inca ceva: care e diferenta dintre capac volan superior si capac volan superior e92 ?

Edited by andreig

Share this post


Link to post

Cred ca este culoarea..

Din pacate magazine unde s-ar gasi nu stiu, decat sa o iei din magazin in magazin..

Share this post


Link to post

Uite poti cauta in acest thread ca sunt multe magazine trecute. Sunt si ceva numere de telefon ca sa scutesti niste drumuri inutile.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...