Jump to content
Sign in to follow this  
antiku

Vreau Sa Cumpar Un Cielo Din 96

Recommended Posts

in oras imi ia 12% in afara 8.5-9 mers usor. .. vreau sa o dau deoarece are consum mare si intretinerea e scumpa.. masina o fost masina lu taticamiu, mi-a dat-o mie cand am luat carnetu ... si nu prea mi-o pot permite.

Share this post


Link to post

2.8 V6 care consuma 12 in oras? Nemtii astia cunosc meserie... :-?

Share this post


Link to post

12 mers lejer, schimbat max in 3000rpm ..daca conduci sportiv se duce in 14..depinde de stilul de condus

Share this post


Link to post
2.8 V6 care consuma 12 in oras? Nemtii astia cunosc meserie... :-?

 

Acelasi motor pe Passat de acum vreo 5 ani consuma 19,5 la suta.

Share this post


Link to post

19.5 (de ce nu 20 ca e mai rotund?) pare mai credibil dar nici 14 nu pare realist.

Share this post


Link to post

Pentru ca asa spune computerul de bord. Se poate rotunji totusi. Oricum, suntem offtopic.

 

Ce-i drept Passatul ala e 4motion.

Share this post


Link to post

dragi colegi de forum 20% ia acelasi motor dar quattro de la audi si cum spune si zmeu cel rau 4motion de la vw

Share this post


Link to post

Masina arata superb ... fara exagerare.

Consumul este aproximativ la fel cu cel de la Cielo.

Pisele de schimb la daewoo in schimb sunt foarte ieftine.

Share this post


Link to post

Usurel Cielofane, un motor de 2.8 nu are cum sa consume la fel cu unul de 1.5, oricata diferenta de tehnologie ar fi intre ele.

Share this post


Link to post

Lasand la o parte ca e 2.8 mai e si V6 care in oras conteaza.

 

Dar nu stiu unde anume vrem sa ajungem, omu vrea cielo daca-mi aduc bine aminte, nu?

Share this post


Link to post
in oras imi ia 12% in afara 8.5-9 mers usor. .. vreau sa o dau deoarece are consum mare si intretinerea e scumpa.. masina o fost masina lu taticamiu, mi-a dat-o mie cand am luat carnetu ... si nu prea mi-o pot permite.

Monteaza-ti GPL si pastreaza A6. :thumbl:

Reduci costurile cu 30-40%in exploatare si ai inca masina tare, prezic eu ca va fugi bine chiar cu GPL. -parerea mea.

Daca faci peste 15 kkm /an iti amortizezi costurile instalatiei GPL in 2-3 ani.

Edited by sorin77

Share this post


Link to post

Eu tot sunt curios cum consuma 12% in oras animalul ala de motor.

Daca e adevarat, atunci e o bijuterie de motor.

Share this post


Link to post

consuma asa in piatra-neamt... in bucuresti inca nu stiu cat imi ia ca nu am fost :) ... multumesc pt raspunsuri. azi am fost sa ma interesez de o statie Gpl ..am gasit cu 500 de euro, mi-o montez sapt viitoare ..eu fac cam 10k km pe an in conditile date, chiar mai putin / dupa voi daca pun gpl si o vopsesc total cati bani pot lua pe ea ?

Edited by antiku

Share this post


Link to post

Vopseaua las-o acolo, o revopsire aduce intotdeauna o scadere a banilor oferiti pe masina.

Poti sa te resemnezi ca nu gasesti vopsitorie in RO sa ti-o scoata la calitatea originala. Nu mai vorbim de micile mizerii gen acoperit cu vopsea mecanismele usilor, garnituri atinse de vopsea care nu vor "da bine" cand o va examina vreun client.

Share this post


Link to post

Cu vopseaua sunt de aceeasi parere. Mai bine incearca la vreun meserias adevarat sa-ti scoata zgarietura aia. Daca nu, decat vopsita toata, mai bine o lasi asa. Oricum, un polish poti sa-i faci ca sa aiba fata comeciala, dar de preferat tot la o unitate specializata.

Audi 94 nu am gasit de vanzare, dar daca te uiti pe autovit.ro, iti faci o idee de preturi. De ex. cele din 98 se dau cam la 7800€.

Dar acum pe bune, suntem toti fani daewoo. Totusi sa dai un audi 94 pe un cielo 95 mi se pare putin exagerat.

 

Sau chiar 96.

Share this post


Link to post

Pastreaza-ti masina ca e buna si asa,ia-ti gpl si vezi care e diferenta.Nu se merita sa o schimbi cu un cielo chinuit de soarta care a fost vopsit aiurea,are probleme cu inchiderea centralizata si nici nu e stabila.

Cu vopseaua,cauta la niste reprezentante care au si service,la alte marci stiu ca sunt si fac treaba buna la capitolul tinichigerie.

Eu nu l-as da,dar e treaba ta,eu mai am un golf mk1 gti Pirelli edition si nu-l dau pentru nimic in lume chiar daca e vechi dar are totul original si e gti.

Pe a ta ai putea lua cam 8000 euro pe ea daca e intretinuta.

Edited by CARABUSU

Share this post


Link to post

Sincer acum, totusi nu cred sa gasesti prea repede omul care sa iti dea 8000E. E totusi motor de 2.8 benzina din 1994 si e stiut ca lumea fuge de motoarele mari si vechi. Din ce am vazut pe site-uri ca m-a interesat si pe mine subiectul, mai mult de 5500 E nu cred ca poti lua si asta numai daca masina arata intr-adevar impecabil.

Share this post


Link to post
Audi 94 nu am gasit de vanzare, dar daca te uiti pe autovit.ro, iti faci o idee de preturi. De ex. cele din 98 se dau cam la 7800€.

 

Mai frate, daca 98 sunt la pretul de mai sus negociabil, de unde draku sa scoata 8000? Sau asa ai vrea tu sa-i dai pe ea?

Omul a cerut un sfat, macar daca i-l dai fa-o serios. Tu ai cumpara masina aia cu 8000?

 

Iar tu tinere, ia-ti "audile", du-te la o firma care vinde masini si lasa-i sa-ti faca un pret.

Share this post


Link to post

Nu e relevant.

La AAA auto cineva s-a dus sa schimbe audi a4 1.9 TDI pe un Astra mai sport, sau ceva de genul. Omul intreba cati bani va primi alaturi de Astra si a aflat cu stupoare ca trebuie sa mai pluseze vreo 4000 de euro. I-a scuipat intre ochi si a plecat.

 

Daca mai are si motorul ala imens nu se vor grabi sa ti-o cumpere.

Share this post


Link to post

Eu nu am luat pe nimeni in ras,cu pretul asta am gasit unul din 1993 in revista AutoSuperMarket.Poate ca n-as da atat dar nu gasesti cu 5500.Eu nu stiu la ce model din 1990 v-ati uitat voi dar eu la pretul asta am gasit.Mai sunt modele audi 100 care sunt asemanatoare dar mult mai vechi,ce naiba nu vedeti bine?Vedeti ca mai sunt si diferentr.Pe site-ul www.mobile.de un audi asemanator 5000 euro+taxe vamale=7000 euro.

Am incheiat discutia!

Share this post


Link to post

Daca masina e A6 cu 2,8 benzina, din 94, e "sora" cu cea de pe autovit (una din ele) doar ca cea prezentata e din 98. Pretul il vedeti singuri, faceti o apreciere cu cat mai scade pentru 4 ani in plus la vechime.

 

Nici un model pe benzina nu sare de pretul asta. Un TDI da, dar e alta discutie deja.

 

antikule, chiar sunt curios cat iti ofera piata pe ea. Eu ti-as dori sa o dai cu 10000€, dar trebuie sa fii realist. Inca o data, sfatul meu, daca are vreo importanta in alegerea ta, este sa o pastrezi. Stiu ca este greu de intretinut, dar este masina. Un Cielo gasesti oricand pe piata la un pret bun, asa ca nu te grabi.

 

@carabusu, geaba te superi, poate ce ai gasit tu era motorina, dar si asa nu-i da nici draku banii astia. Si mai conteaza modelul, daca e cu 5 sau 6 viteze, dotari interioare, numar de airbaguri etc. Si daca citeai cu atentie, modelul era 98, nu 90. Iar diferenta intre a6 si a100, chiar ne crezi biciclisti? =))

 

Am uitat sa pun captura de pe autovit, scuze:

 

post-2385-1160329020_thumb.jpg

Edited by Moshu

Share this post


Link to post

@moshu Eu vorbeam de cel care a zis ca da 5500 euro nu de ceea ce ai gasit tu!

Diferenta dintre modelele audi 100 si audi a6 din aceeasi perioada sunt foarte mici,nu va cred biciclisti, dar daca te documentezi vei afla ca in perioada 1990-1993 audi a6=audi 100.

De suparat nu ma supar asa usor.

Share this post


Link to post

Ok, e bine, n-am avut nici o intentie in sensul asta. :)

 

Dar pana la urma tanarul nostru nu mai spune nimic? Ce hotarare a luat? :-?

Share this post


Link to post

pun gaz , pastrez masina si daca o sa imi dea cineva 5.500 euro pe ea o vand

Share this post


Link to post

Poate sa faca ce vrea,noi ne-am spus punctele de vedere dar poate sa mai astepte si sa mai caute si alte masini daca nu poate pastreaza ce are.

Momentan cred ca e derutat.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...