Jump to content
Sign in to follow this  
adik

Rulment Intinzator Nubira Ii

Recommended Posts

Am fost sa schimb rulmentul de la intinzator AC, alternator, etc si mi-au spus cei de la service ca trebuie sa-l schimb cu tot cu rola.

 

Deoarece mi se pare cam scump un amic s-a oferit sa-mi schimbe doar rulmentul si sa puna suruburi in loc de nituri.

 

Stie cineva ce cota este acest rulment ???

 

Raspunsul vostru ma ajuta sa nu stau cu masina in garaj si eu sa caut rulmentul cu pricina.

Multumesc.

 

El zice ca ar fi 6203, dar nu e sigur.

Share this post


Link to post

Pai ar trebui sa scrie pe el, daca nu scrie, n-are rost sa te stresezi. Pe langa faptul ca ar fi mai bine sa pui piesa originala, ca n-o schimbi tt ziua.

Share this post


Link to post
Pai ar trebui sa scrie pe el, daca nu scrie, n-are rost sa te stresezi. Pe langa faptul ca ar fi mai bine sa pui piesa originala, ca n-o schimbi tt ziua.

 

Piesa originala costa de cel putin 20 de ori mai mult decat un rulment.

 

In plus pot schimba doar in week-end si nu prea gasesc nimic deschis ca sa cumpar ce-mi trebuie, din cauza asta as dori, daca stie cineva, care a schimbat, sa-mi spuna ce cota este acest rulment.

Multumesc.

Share this post


Link to post

Intinzatorul costa intre 40-60$ in romania.Sant GM Made in Canada deci nu cred ca sant prea scumpi la tine :)

Rulmentul este japonez si nu cred ca il vei gasii.

Share this post


Link to post

Intinzatorul costa in jur de 150$, ora de manopera de la 60$ in sus.

 

Piesele la Daewoo sunt mai scumpe deoarece Daewoo a plecat in 2002 din Canada si acum GM face Optra in locul Nubirei II.

Vroiam sa cumpar rulmentul si sa mi-l monteze un amic care este mecanic.

Share this post


Link to post

Mai bine ai pune pe cineva din tara sa iti cumpere intinzatorul si sa ti-l trimita acolo.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...