Jump to content
Sign in to follow this  
none

Scut Matiz

Recommended Posts

Veni, vidi, vici. Am mers in Tulcea. Asta cu o zi inainte sa plec la munte. Am dat jos scutul... Am procedat la faurirea gaurilor din fata la scut, am marit-o pe aia de la baia de ulei (sa pot face schimbul fara sa dau scutul jos), si am facut doua gauri de marime medie in dreptul cutiei de viteze. Am mers in concediu cam 3000 km si am urmarit comportamentul masinii. Nu a temperat motorul si nici nu au fost alte probleme. Sunt multumit!

Share this post


Link to post

Am confectionat o tentativa de scut pt baia de ulei,sa fiu mai exact o bucata de tabla(aprox 20 cm pe 30cm) prinsa pe sub baia de ulei la care i-am dat o gaura de 10cm latime pe vreo 2cm lungime,plus ca racirea, zic eu,se [poate face si prin spatiul de deasupra ,,scutului" sau prin laterale (scutul are latimea cu doar putin mai mult decat cea a baii de ulei,iar ca lungime abia daca trece de zona planetarei).Problema mea este ca trebuie neaparat sa merg pe un drum de aprox 7-8 km cu gauri imense(dupa cum se vede in poze),iar deunazi am auzit o lovitura puternica,ajuns acasa am vazut o strambatura serioasa in baia de ulei(ma mir cum de nu s-a spart) si am luat decizia de a pune acolo o tabla ,"just in case"

 

P.S. Pozele sunt de asta iarna,acum sunt ceva mai multe si mai mari.

post-28106-099587700 1282986033_thumb.jpg

post-28106-094292300 1282986047_thumb.jpg

Edited by jorky1987

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...