Jump to content
Sign in to follow this  
Moshu

Portbagaj Cielo

Recommended Posts

Cu speranta ca am deschis topicul unde trebuie, dupa ce am dat search si mi-a afisat 27 pagini, mi-am luat inima in dinti si am deschis subiectul.

Avand Cielo E3 cu gaz, jumatate din portbagaj e ocupat :D de butelia de gaz. Nu vreau toroidala, pentru ca e prea mica. Deci ramane sa-mi iau un portbagaj tip cutie, sa-l pun deasupra, eu fiind cortist se impune. Ce ma sfatuiti: de care, de unde si daca se monteaza usor. Cam ce preturi si daca credeti ca e o solutie buna (cei care au).

 

Cu multumiri,

Eu

 

 

PS Am mai cautat si am gasit un topic "portbagaj auto la reducere", dar se vorbeste de Matiz. Vreau o parere de la cei cu Cielo daca se poate (alt sistem de prindere, alte dimensiuni si informatii recente despre preturi pe cat posibil). Multumesc inca o data.

Edited by Moshu

Share this post


Link to post

Multam mult domnul Gica :)

 

Chiar nu are nimeni montata vreuna pe Cielo? Macar sa stiu daca merita...

Share this post


Link to post

Eu am avut bare pe cielo si am si pe Nubira (deci fara cutie) si am carat pe ele... la greu ! ! Au facut toti banii. Cutia s-ar putea sa te deranjeze la montat-demontat... Intreaba pe NFS, parca are pe HSF... :)

Share this post


Link to post

Bare am vrut sa iau din Galati, dar n-am gasit decat unele la 3,5 mil perechea. Nu prea mi-au placut si mi s-au parut cam scumpe. Oricum fara bare nu poti sa pui nici portbagajul, asa cred eu. Deci m-ar ajunge distractia cam la 7 mil sau mai bine.

Share this post


Link to post

Salutare tuturor !

A sosit din nou vara , concedii, vacante si se simte nevoia de a transporta mai multe cu Cielo-ul nostru drag.

Ati mai gasit pe undeva portbagaj pt Cielo, insa nu din cel gen cutie ?

Daca stiti de unde as putea sa cumpar (eventual si un pret), v-as fi recunoscator daca mi-ati spune si mie(cred ca si alti posesori de Cielo ar fi interesati).

Multumiri anticipate !

Edited by gabidana

Share this post


Link to post

Am Cielo fabricatie 2005. Ce sistem de prindere al barelor transversale pentru portbagaj pot folosi? Ce model de bare folositi? Gasisem pe net un model din Cehia, dar ptr Cielo model '95 - '97 care are un sistem de fixare pentru bare diferit de modelele de Cielo fabricate dupa 1997. multumesc.

Share this post


Link to post

si mpe mine m-ar interesa un sistem de bare - vreau sa atasez la ele portbagajul "clasic" de sinterom (evident fara "picioarele" cu care a venit din fabrica)

ce si pe unde se gaseste si cam la ce preturi?

Share this post


Link to post
si mpe mine m-ar interesa un sistem de bare - vreau sa atasez la ele portbagajul "clasic" de sinterom (evident fara "picioarele" cu care a venit din fabrica)

ce si pe unde se gaseste si cam la ce preturi?

incearca pe www.portbagaje.net

Share this post


Link to post

Ma intereseaza si poe mine bare transversale si un portbagaj clasic ca la Dacii :) pe vremuri.

Am vazut ceva pe net cu accesorii husa antiploaie plasa de ancorare etc. dar nu ma gasit nimic pe la noi in tara.

Multumesc anticipat pt raspunsuri.

Edited by lascarica

Share this post


Link to post

Am vazut bare transversale (frantuzesti) in Selgros pe la 125 RON !Eu am cumparat bare transversale Thule, ~ 350 RON au si cheie...oricum exagerat de scumpe ....- dar vin bine- parerea mea!

Nu sunt convins ca se poate monta portbagajul SINTEROM pe barele dedicate CIELO, fara niste "cleme"confectionate in regie proprie !-La mine nu a mers asa ca, mai bine studiati problema inainte de a da banii !

Bafta,

Share this post


Link to post

Nu sunt convins ca se poate monta portbagajul SINTEROM pe barele dedicate CIELO, fara niste "cleme"confectionate in regie proprie !-La mine nu a mers asa ca, mai bine studiati problema inainte de a da banii !

Bafta,

 

Acum o luna am vazut in trafic pe cineva care avea portbagaj clasic de Dacia montat pe Cileo.

L-am intrebat din mers si mi-a raspuns ca a trebuit sa rupa piciorusele si sa le sudeze invers deoarec e prinderea este invers ca la Dacie :scarpin: ...

Ma bate si pe mine ideea sa-mi pun un astfel de portbagaj, insa trebuie sa gasesc pe cineva care se pricepe sa faca asta.

Daca aflati pe cineva priceput :drinkers:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...