Jump to content
Sign in to follow this  
mmarian

Amulete, papusi (de plus sau plastic)...

Recommended Posts

Sa mai zica cineva ca mashinile de la Daewoo nu protejeaza viata ba chiar o perpetueaza si cine stie .. ceva noi forme de viata ?..... 8)

Share this post


Link to post

Io am la oglinda un cap de mort...este f mic si il am de la prietena mea...imi aduce aminte de ea tot timpul. Sa nu va prind ca zabmiti ca macar ea a fost originala (nu mi-a luat cine stie ce inimioara).

Share this post


Link to post
+ abtibildul mare cu BOSS pe luneta spate

Adauga si sigla Nike de pe lunetele brailenilor, alaturi de eleron, bineinteles.

Cel mai cretin lucru pe care l-am vazut atarnat la oglinda a fost un bastonas de vreo 8 cm luminos si fosforescent care palpaia (dar nu slab). Era la un Fiat Ducato maxi taxi judetean. Deasupra oglinzii avea fixata o coronita mica tip ramuri de brad cu cateva beculete. In aproape o ora cat am mers cu ala am reusit EU sa chiorasc, nu stiu cum suporta soferul ala. Sa mai zic ca era noapte deci aveau efect garantat?

Eu unul am ce se vede la album, adica doua scoici legate (amintire de la mare) si o cruciulita lipita langa oglinda. Uneori la manevre mai brusta scoica de jos are tendinta sa izbeasca parbrizul cu un sunte destul de sec dar in rest nu imi fac probleme, poate si pentru ca nu ma holbez deloc la ele

Io am la oglinda un cap de mort...

Si eu as fi vrut sa-mi pun unul real pe bord ca as fi avut loc in mijloc dar nu as fi dat mai bine de un milion la medicinisti pentru el mai ales ca m-ar fi oprit toata ziua politaii si cine stie ce mai puteam sa patesc din cauza lui. Nu-s tampit? :lol:

Share this post


Link to post

Voi ati uitat de un obiect care cel putin in oltenia este de mare angajament: cd-ul din geam!

Cind aveam o dacie din 87 am umblat si eu vreo 3 zile cu 2 cd-uri agatate la oglinda sa vad reactia oamenilor. Evident erau de 2 feluri:

- mama ce tzaran e si asta!

- wow, ce norocos e! a avut bani de 2 nu unul ca noi!

Pina la urma nu a mai rezistat cineva in dreapta si le-a aruncat pe geam :|

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...