Jump to content
Sign in to follow this  
Leutzu

Pila Itp

Recommended Posts

Cum imi expira ITP-ul pe 12 (peste 4 zile) am si eu nevoie de o pila la o statie de itp care are aprobarea sa faca si pentru masini cu GPL. Maine (8) ma duc sa imi fac omologarea la instalatie, dar nu avea cum sa imi faca si itp-ul decat pe 16. Sincer nu am chef sa ma plimb de la ITP la service si iar la ITP pentru cine stie ce gasesc ei pe acolo...este posibil ca franele de pe spate sa nu imi tina egal sau sa nu ies prea bine la noxe...deh are 120k km motorasul si nu cred ca scot eu cu el 3...si prefer sa cotizez cu niste banuti la salariul inginerului de la ITP sa imi spuna "ai asta, asta si asta" si sa remediez eu dupa ce voi avea stampila pe talon si ma voi reglementa cu banii decat sa alerg dintr-o parte a bucurestiului in alta de nu stiu cate ori. In plus mai am problema cu bara din spate (cand m-a lovit dobitocul ala), problema care nu stiu cand o voi rezolva deoarece autorul accidentului inca nu s-a prezentat la politie, iar cei de la Casco mi-au spus ca in situatia in care ma aflu nu au cum sa o repare...

Share this post


Link to post

Nu am "pila" insa la serviceul Daewoo de la Socului am facut de cand aveam Cielo, eu imi fac intretinerea la masina acolo si chiar am chemat-o pe nevasta-mea cu Kalos-ul, i-a facut ITP-ul fara probleme, cu toate ca a zis ca ar avea ceva la rulmentul de presiune, insa nu m-a intors inapoi (nu stiu nici daca avea dreptul sa ma intoarca pentru asa ceva). Tipul e de treaba, asta iti zic daca nu iti recomanda altcineva ceva mai bun, eu nu am dat bani nicodata, cred ca cu o mica atentie ai putea sa spui ca le rezolvi la ei la service chiar maine sau ulterior si sa te treaca.

 

Bafta !

Share this post


Link to post

Dute la service Baneasa, care este vis a vi de Piata Baneasa, la intersectie cu intrarea pe aeroport (cand a fost sab, SiAB etc) .

Te duci acolo si intrebi de Traian (electrician) si ii zici ca vi din partea lu' Popescu Viorel fostul lui vecin de la 6. Ma inteleg bine cu el.

Am si un numar de telefon, dar e de fix. :(

 

PS: Poate nu ma stie de Viorel ci de Constantin.

PSS: Vezi ca e pe colţ. :)

Edited by vio.p

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...