Jump to content
Sign in to follow this  
oNe

Stopuri Fumurii Pe Tico

Recommended Posts

Salut,sunt un nou membru al forumului.Mi-am luat un Tico din 2000 in stare ultra jalnica cu 1900 de euro.

I-am schimbat cam tot ce tine de roti ,reglat carburatorul(500.000) --inainte consuma 15 l/la suta in Bucuresti.Era mai mult decat trist consumul asta ..acum imi ia 8.5 in oras.O sa pun si niste poze cu el cand imi iau camera din reparat.

 

So..ca o dau in diverse...vreau sa imi fac lampile de stop/semnalizare negre..fumurii.am dat jos becurile dar partea de plastic transparent --rosu/galben e prinsa de suport si nush cum sa o dau jos.cum fac sa le fac fumurii ?nu solutii de 10 milioane ,ceva mai normal people :D

 

Vanzari si cumparari pe BURSA!

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

e in cora un spray special pt asta pe la 200k.

 

Vanzari si cumparari pe BURSA!

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

uite ceva interesant facut cu stopurile de tico :) >-

post-285-1153921842_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Topser am vazut azi un Tico cu stopuri clare! Dau foarte bine pe Tico! Ce parere ai?

Share this post


Link to post

Intai trebuie sa fac rost de doua lampi si sa le trimit la Buc. N-ai facut o poza ? :-?

Share this post


Link to post

Mi-am luat spray-ul ala din cora militari ,sunt la birou si e duminica .ma opresc in parcare,dau lampile jos si le dau cu spray inauntru--stopurile (prin gaurile de la becuri) ,imi mai vopsesc in negru suruburile care prind bara fata-spate(CA SE VAD RUGINITE) si semnalizarile de pe aripa si acu-s plin de vopsea pe maini..negru pan la coate .si acu am iesit din sedinta unde stau la costum cu mainile in buzunar ..dau astia noroc cu mine si eu ma fac ca ploua..cum naiba o dau jos?damn ...da oricum le-am lasat la uscat in masina ,le montez diseara ,mersi de sfat pt spray :D :drinkers:

 

Intrebare : cum dau jos lampa de semnalizare (fata) sa o fac neagra? :scarpin:

 

2: Unde se tine intalnirea Daewoo Club ? am fost joi seara vreo 30 de km pe langa sala palatului cautand .o strada ceva,un reper sa imi explice un taximetrist ?

 

BC-16-WST

Share this post


Link to post

Se desurubeaza holtzsurubul care este vizibil (singurul de altfel)si se trage de pe acea parte inspre tine !

Insa treaba asta cu vopsitul nu prea este buna ,(zic eu ) am injurat destui cu stopuri fumurii!!! :-W

Share this post


Link to post

spune-mi ca nu ai facut ceea ce cred eu... ai dat cu spray in interiorul stopului? cu spray-ul se da pe afara, le degresezi, izolezi restul masinii, sau le demontezi si dai cu spray uniform pe fata lui in cateva straturi. ce ai facut tu (daca asta ai facut...) ai aplicat neuniform, plus ca ai si mazgalit oglinda interioara diminuand eficienta becului in lampa. sincer nici nu stiu cum poti sa o "speli" de acolo...

Share this post


Link to post

Lasa ca au iesit misto..cine zice ca mai tre sa le spal ?Cand ma duc la ITP, imprumut 2 stopuri si tre sa mearga treaba ..pe spray nu au instructiuni de folosire ..but then again ...de asta exista forumurile.O sa pun niste poze sa vedeti cum au iesit .

 

Si inca 1 data ...unde va gasesc joi la intalnire? Dati si voi un punct de reper ceva .Maine imi pun mocheta albastra in masina si neoane albe.

Edited by oNe

Share this post


Link to post

Mda ... inca unu pe care il mananca in ... dos. Ce v-as lua eu carnetu` pentru stopuri vopsite in fata blocului.

 

P.S. Sa stii ca numarul de "smecheri" WST sau alte combinatii de genu asta e o mare frectie daca nu e de bucuresti. Si chiar si asa pe tico tot frectie e. :mda: ;)

Edited by steph

Share this post


Link to post

Eee, acum si tu... poate isi face Serviciul Transporturi filiala la BC :P

Share this post


Link to post

:) deci omu` e prevazator.

Share this post


Link to post

Da ,e frectie dar oricum cand merg cu avariile puse si dand flashuri in continuu omul (cam ca tine asa :P ) se da la o parte.

 

Si azi dimineata m-a salutat un militian(no offence) la podul grant in aglomeratia aia.Si mergeam pe contrasens. :lavolan:

 

Mda ..asa e ...mi-am facut pozitiile (lampa fata -colturile) negre.Si am dat pe afara cu spray.Arata groaznic...noaptea sunt mici portiuni care nu au fost acoperite cu spray ...de parca am un brad de craciun in pozitii.. :wallbanger:

 

Intrebare : cum imi fac geamuri ionizate?

 

 

Topsere...felicitari pentru cadranele facute alb cu rosu...au iesit superb .am vorbit sa imi fac si eu pe albastru ca tot interiorul e albastru la mine .Congratz

Share this post


Link to post

Si ce bine te simti ca se da cate unu din BUN SIMT probabil din fata ta... sau te saluta un militist pe podu grant. Penibil.

 

Sa recapitulam unu se da din fata ta si o multime se gandesc... "Uite-l si pe penibilu asta cu tico kitschuit ce aere isi da cu numere de wst."

Share this post


Link to post

oNe io zic ca cel mai bine e sa discuti cu muck cand dai de el, ca din cate stiu eu el si-a vopsit stopurile si din cate stiu to eu au iesit si bine...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...