Jump to content
Sign in to follow this  
Guest

turometru electronic (digital) tico/matiz

Recommended Posts

Guest

recent am aflat de posibilitatea de a pune turometru pe tico-u meu (asta vis-a-vis de discutia despre turatie,cuplu,etc). exista doua modele la adelaida.ro ad-032 cu 20 leduri, dar care considera 4 impulsuri din bobina ca fiind o rotatie (nasol pentru tico/matiz cu trei pistoane) si unu cu afisaj digital 4 digiti ad052 care are si functie de voltmetru si pot fi programate nr de impulsuri/rot. primul e vro 500k fara tva celalalt e vro 650k fara tva.

partea nashpa e ca nu vad unde ar putea fi montat sa nu para ca nuca in perete?

Share this post


Link to post

Mda, e destul de dificil sa alegi un loc pentru montaj, dar pe consola cred eu ca sta destul de bine; asta daca nu vrei sa dai gauri prin bord.

Problema cea mai mare e ca e cu afisaj digital sau cu led-uri. Personal eu le prefer pe cele analogice, cu frumosul si saltaretul ac.

Share this post


Link to post
Guest

si shift light nu vrei?

 

la banii astia mi se pare mishto. pacat cu montaju si culorile verde sau rosu ca io am tot interioru pe albastru

Share this post


Link to post

Hai sa zicem ca gasitzi unde sa-l montatzi. Cum facetzi cuplarea cu schema electrica existenta ?

Share this post


Link to post

cuplarea n-ar fi o problema, dar am inteles de la alti membri ca nu prea merg, ca afiseaza turatiile aiurea.

Share this post


Link to post

Salut !

Tocmai am cumparat acum vreo 2 saptamani de pe e-bay un turometru dar nici nu mi-am dat seama daca ar merge pe un Matiz Euro 3 pt ca nu avea prea multe specificatii tehnice si de abia ulterior mi-am dat seama ca nu am bobina de inductie etc etc.

Abia astept sa imi ajunga in romania saptamana asta sa vad si schema

Voi stiti cumva mai multe decat mine? Sau pe cineva care a reusit sa monteze pe motoarele euro 3 turometru?

Sau aveti sfaturi ?

Oricum o sa anunut de indata ce il am in mana si eventual si ceva poze,iar daca mai si merge poze gata montat.

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...