Jump to content
Sign in to follow this  
Lucian M

Aveo 1,2 Cu 3 Usi

Recommended Posts

Salutam cu respect!

daca de Domnu' si imi merge bine la examenul de pe 16-18 luna asta, intentionez sa marit SE-ul meu si sa fac un leasing la un Aveo 3 usi de 1,2 l, cu musai: ABS, AC, etc. tata are un Aveo sedan 1,4 16v si pot spune ca am condus si eu MASINA. bine, el are climatronic, pele, blaupunkct, alarme cu deskideri etc, dar si modelul de 7200 eur are destule la bord.

as dori cateva parreri (ca din "cauza" voastra mi-am luat eu Matizul acum 2 ani- si va multumesc cu aceasta ocazie, m-ati ajutat f. mult in luarea unei decizii). bani s-ar gasi pt un avans de ~4000 eur si apoi pt o rata de ~5-5,5 mil/ luna. tatei i-a scazut mixtul de la 8,5 in primele sute, la 7,5 pe la 1000, iar acum la 1600 are cam 6,6 (mers cu aer, dar de obicei drumuri ceva mai lungi decat o plimbare de colo-colo, drumuri de ~100km pe zi). eu zic ca ar fi economic la intretinut si fiabilitatea e recunoscuta.

asa ca v-as ruga sa-mi scrieti cetava sfaturi si ceva pareri depre cum va intelegeti cu Kalos sau Aveo (in specialcine o avea motor de 1,2, ca stiu ca cel de 1,4 se comporta OK).

Multumiri!

Share this post


Link to post

Cel mai in masura sa iti explice trecerea de la Matiz la Kalos 1,2 este Tolin. In rest... impresii despre Kalos gasesti pe tot forumul :)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...