Jump to content
Sign in to follow this  
george_d

Usi Matiz

Recommended Posts

Exista vreo diferenta la usile fata in functie de dotari: geam, oglinda actionate electric - geam, oglinda mecanice? Intreb pt ca o prietena trebuie sa schimbe usa (accident) si la dezmembrari a gasit cu geam si oglida electrica si vrea sa stiu daca se pot monta macaraua si oglida obijnuita in usa asta.

 

PS

 

Eu cred ca se poate dar vreau sa fiu 100% sigur.

Share this post


Link to post

Nu, portierele sunt la fel. Difera de la Economic la celelalte variante. La economic au mai putine gauri (gen loc pentru reglaj oglinda, fixare fete portiera etc). E-klasse nu are "orificiile" astea. A si cele de "E" noi costa mai mult.

Share this post


Link to post

Multumesc pt raspuns. Intre timp a luat usa si meseriasul a zis ca e ok.

Share this post


Link to post
Exista vreo diferenta la usile fata in functie de dotari: geam, oglinda actionate electric - geam, oglinda mecanice? Intreb pt ca o prietena trebuie sa schimbe usa (accident) si la dezmembrari a gasit cu geam si oglida electrica si vrea sa stiu daca se pot monta macaraua si oglida obijnuita in usa asta.

 

PS

 

Eu cred ca se poate dar vreau sa fiu 100% sigur.

 

 

Psss.. unde a gasit amica usa fata stanga Matiz? La ce dezmembrator si cat a costat? ca am si eu o trabalie cu usa de la sofer si aripa fata stanga, tre' sa le schimb si nu stiu de unde sa le iau..

Share this post


Link to post
Psss.. unde a gasit amica usa fata stanga Matiz? La ce dezmembrator si cat a costat? ca am si eu o trabalie cu usa de la sofer si aripa fata stanga, tre' sa le schimb si nu stiu de unde sa le iau..

 

Daca te intereseaza, da-mi un PM si-ti dau nr. unei persoane care tocmai a dezmembrat un Matiz SE - singura problema e ca ar trebui sa vii la Galati sa le iei.

Matizul respectiv are culoarea Albastru Cobalt.

 

V.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...