Jump to content
Sign in to follow this  
zack

Chris Angel - Trucuri

Recommended Posts

Mortal, super tari..

Share this post


Link to post

Super tari , dar totusi parca ...

Edited by sorinrec

Share this post


Link to post

Sa zicem, ca filmuletul in care dispare acea fata, este "masluit". Dar cel in care merge pe apa, sau intra masina in el...nu prea vad cum s-ar "maslui", deoarece se iau OAMENI DE PE STRADA.

ps: Oare cum o fi facut cu femeia aceea care o "rupe" in 2 ?! :-?

Share this post


Link to post
nu prea vad cum s-ar "maslui", deoarece se iau OAMENI DE PE STRADA.

Pai, tocmai aici e masluirea.

Share this post


Link to post

Poate ca e o masluire cu oamenii de pe strada, dar "deschidetimi ochii" cu:

Filmuletele in care : merge pe apa, sau intra masina in el...nu vad cum le-ar maslui...e prea de tot.

ps: Si filmuletul in care se ridica de la pamant (ca Iisus...sper sa al fi postat)

ps2: Dar filmuletul in care rupe pe femeie in 2 ?

Share this post


Link to post

Chestia cu lantul la gat e simpla si evidenta.

Share this post


Link to post

Daca va uitati la comentariile putin mai jos veti afla ca femeia are un handicap(pt. mai multe detalii cititi acolo).Era o emisiune cu ea pe un post tv. Mi sa parut si mie tare ciudat faptul ca dupa ce se rupe in 2 in loc sa intre in panica, zambeste si incepe sa se plimbe. Restul trickurilor habar nu am cum faci.

Share this post


Link to post
Mi sa parut si mie tare ciudat faptul ca dupa ce se rupe in 2 in loc sa intre in panica, zambeste si incepe sa se plimbe.

Asta pe langa faptul ca "alerga" cu miscari exersate, pe care nu le poate dobandi cineva care tocmai a ramas fara jumatatea inferioara.

Share this post


Link to post

Nu cred ca sunt printre noi persoane care sa poate sa explice pur si simplu, stii foarte bine ca secretele iluzionismului sunt foarte bine pazite, deci cine stie nu vorbeste, insa e clar ca se bazeaza pe iluzie, de aceea e iluzionism. In unele dintre ele ma surprinde de exemplu ca nu arata cum se "revine la normal", adica asa cum ziceati, femeia despicata pleaca... unde si de ce, cum o face la loc ? La fel si dupa ce il strapunge gardul, cum revine, nu se vede... Levitatia si piscina s-ar putea baza pe aceeasi treaba...

Filmuletele mi-au dat senzatia ca sunt si facute ca un "show" american, cu oameni in delir, apoi interviurile de sfarsit... etc.

Oricum ar fi, tipul e tare, asta e clar.

Share this post


Link to post

Inca unul de genul lui David Baline...

Edited by Leutzu

Share this post


Link to post

nu-mi place faptul ca "publicul" lui in 2-3 trucuri pe care le-am vazut e format din 10-15 persoane si care imi e greu sa cred ca sunt... "de pe strada".

Cat despre tipa aia care alerga, nu vi se pare ca e un copil in partea superioara a ei? (edit: adica un copil cu un costum care seamana cu aia) Practic nicaieri nu apare mimica fetei bine conturata intr-o imagine in care ea e "rupta" in 2. E o secventa imediat dupa ce-o "rupe" dar acolo nu i se vede decat fatza.

Be smart ;)

Edited by woulfy

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...