Jump to content
Sign in to follow this  
alexino

Zgomot Ciudat

Recommended Posts

Zgomotul apare la viteze mai mari de 30km/h si este asemanator celui facut de o roata dezumflata, sau chiar de o pana. Tin sa mentionez ca masina are numai 220 km iar cauciucurile sunt Continental. Ce ar putea avea?? :mda:

Share this post


Link to post

E ritmic si corelat cu viteza de deplasare?

Piatra sau cui. Vorbesc foarte serios, si eu m-am speriat de vreo 2 ori cu chestii de genul asta (deh, masina noua - si a 2a oara chiar se auzea tare si se simtea, tot de pe la 30km/h - aveam 2 suruburi in cauciuc.)

Cauta bine de astea, apoi mai vezi.

Share this post


Link to post

Am verificat si nimic...nici piatra, nici altceva; azi voi merge la vulcanizare, poate gasesc ei buba; acum ma mai streseaza si un bazait ciudat la motor ( daca deschid capota suna a motor foarte uzat :grumpy: ) , dar poate asa face la inceput, cat timp e in rodaj. oricum astept revizia de 1000 si sper sa se rezolve atunci.

Share this post


Link to post
asa se aude la toate matizurile noi.

Si eu speram sa fie asta...si sper sa treaca cat mai repede :(

Share this post


Link to post

Si eu am un troncanit in spate la Matiz, in special la denivelari, dar banuiesc ca este de la placa din spate care se ridica odata cu hayonul. Este posibil sa atinga de acesta si sa faca zgomot. are cineva idee cum se poate izola?

Share this post


Link to post

Pune ceva burete cu adeziv sub placa aia din spate si o sa vezi ca nu mai troncane.Asa am facut si eu la matizul meu si nu mai troncane nimic :thumbl:

Edited by aiptek

Share this post


Link to post

Are dreptate colegul aiptek, asa am facut si eu dupa ce am luat masina, dar am pus suplimentar burete si sub lampa centrala stop, ca sa nu se mai miste deloc. Si nu s-a mai miscat.

Share this post


Link to post

Si eu am avut o problema asemanatoare :) , dar la prima oprire am aflat ce era :D ...post-2442-1166996753_thumb.jpgpost-2442-1166996818_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...