Jump to content
Sign in to follow this  
NFS

Zebre cu dinti!

Recommended Posts

la asta am lucrat eu indelung, trec zilnic pe-acolo, sunt proaste spre fericirea noastra

Share this post


Link to post

io zic ca e un contract a lu' fiu lu' nepotu lu primaru' care trebuia si el sa scoata niste bani... am vazut si eu ca se duc destul de repede...

plus daca nu se duc pana la iarna, plugurile sigur le vor lua.. vezi cazul piata victoriei... unde au semnalizat benzile cu niste "chestii din sticla reflectorizante" acu fro 2-3 ani.. in iarna ce-a urmat le-au luat cu plugurile si acum iti julesti cauciucele pe cioburi

Share this post


Link to post

Nimic in Buc nu se face fara ca sa fie varu fratelui lu, stim noi cine, ideea e ca par inutile, chiar stupide. Semnalizarea e peste tot in Europa, si ai naiba ei nu o sparg iarna cu plugurile cind dau zapada de pe drumuri

Share this post


Link to post

Sincer sa fiu eu unul prefer acest fel de a te obliga sa reduci viteza decat cel cu denivelari sau cum se gaseste la MCDonald's-ul de la statia de metrou C-tin Brancoveanu, unde sunt puse in asfalt niste "capace" de cauciuc. Le-am luat pe la 10 km/h si in urmatoarele 2 secunde eram dat jos din masina uitandu-ma pe sub ea sa vad daca s-a rupt ceva...sau daca am calcat eu vre-o pisica sau ceva, caci zgomotul este infoirator.

Share this post


Link to post

Am aflat misterul lor, mi-a spus un priten d'afara incintat ca si la romani se tinde catre aceiasi chestie . Ei au asa ceva cam peste tot ai daca atipesti la volan sa fi trezit imediat. :lol:

Share this post


Link to post
...si daca atipesti la volan sa fi trezit imediat.

Pai in cazul asta ar trebui sa puna pe autostrada sau pe alte drumuri lungi, drepte si plicticoase... eu pe A1 era sa adorm la volan de vreo 2 ori.

Share this post


Link to post

:lol: o fi Militariu' mai la periferie, mai plictisitor, dar chiar s-adormi la volan... :nonono: oricum sa recunoastem ca pe benzi sunt practice Durexurile, te corecteaza :eyespin: cind o iei razna

Share this post


Link to post

Nu stiu de ce le-au pus, da' mi-au crizat socrii cand ii duceam la aeroport cu masina. Eu unul le gasesc total inutile pe alea de pe trecerile de pietoni, si semi-utle pe cele de pe benzile de demarcatie. Da' vorba voastra, o sa dispara la iarna, cand o sa dea aia cu plugu'. Daca o sa dea :D

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...