Jump to content
Sign in to follow this  
spyk

Antena Ornament

Recommended Posts

Va salut pe toti.Am o problema si anume:Am avut o antena de plastic pe plafon dar au rupt-o nenorocitii si a ramas partea de jos.Intrebarea e...Cum iau restu de acolo?E lipita?Unde se gasesc antene la fel si cum se monteaza?Va multumesc foarte mult.

Share this post


Link to post

Antena de plastic? Adica de... jucarie sau cum? In titlu zici ca e de... ornament. Folosea totusi la ceva? De fapt nu prea mai are multa importanta, dar totusi, de unde sa stie lumea la ce te referi?

Share this post


Link to post

Omul a explicat clar ce fel de antena a avut si nu a cerut decit parerea sau sfatul cum sa dezlipeasca baza acesteia ramasa lipita pe plafon.

Share this post


Link to post

Cum frate de jucarie?Intr-adevar este sau era degeaba acolo.Pe plafon.Ideea e ca nu stiu cum sa dau baza ei jos se acolo.Si unde gasesc si cum o montez alta pt ca de ce sa nu recunosc arata foarte bine.Va multumesc la toti.

Share this post


Link to post

Daca baza este lipita cu banda adeziva dubla fata (zic ca e foarte probabil pentru un ornament), atunci se poate dezlipi tragand de ea cu nadejde si constant de la un colt sau latura mai mica. Pentru a usura munca se poate folosi un pistol cu aer cald sau la o adica chiar un feon mai puternic (aerul cald va "inmuia" ceva-ceva lipiciul).

Daca chestia de care zici era o "aripioara de rechin", erau intr-o vreme pe la car4.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Β 

×
×
  • Create New...