Jump to content
Sign in to follow this  
sprite

PARCAGII...

Recommended Posts

La motor nu se plateste parcare ?

 

Pai mie mi se pare ca parcagii sunt tot un fel de aurolaci (cam precum cei din povestea cu Grozavesti-ul) si am senzatia ca sunt dirijati si organizati de undeva de sus (precum in Filntropica), altminteri s-ar certa si batea intre ei pe "administrarea parcarilor dupa ora 18.

 

PS. am vazut ca Dalli si-a prelungit parcarea aia inchisa de la Inter pana la TNB (inclusiv), probabil tocmai asta a fost un motiv.

Share this post


Link to post
La motor nu se plateste parcare ?

 

pai cine te pune sa-l parchezi in locuri "special amenajate"?

eu il las direct la usa, acolo unde am nevoie.

de exemplu, nu ai vazut vara la unirea motoare parcate chiar in fata magazinului, pe trotuar?

Share this post


Link to post

Ştiţi cum îi fac eu pe parcagii:

 

Mă dau jos cu o faţă binevoitoare şi-i mulţumesc că m-a dirijat... el să trăiţi şefu... mă scotocesc prin portofel (unde nu am niciodată bani mărunţi - pe ăia îi ţin în buzunare) şi-i zic împăciuitor - lasă că-ţi dau când vin, că nu am schimbat... ăsta mârie ceva dar nu e sigur dacă-i dau sau nu şi în speranţa că poate-i dau nu-i face nimic la maşină

 

Când te întorci îi dai o lae =))

 

sau dacă eşti bine dispus poţi să-i dai...

Share this post


Link to post

Da' a doua oara mai parchezi acolo ???

Eu fac asta cand ma duc in alt oras ... sau intr-un loc care sunt sigur ca nu mai ajung prea curand, sa aiba timp sa ma uite. In Braila incerc sa evit astfel de situatii ... pentru ca oricum nu le dau ... da' nici nu vreau sa plec cu cauciucurile taiate sau cine stie ce zgarieturi :(

Share this post


Link to post

Am parcat si eu aseara pe Calarasi si un conlocuitor s-a facut ca ma dirijeaza. Cind m-am dat jos din masina mi-a aruncat invariabilul "Sa traiti". I-am zis si eu "Sa dea D-zeu!" si am pus avariile, am inchis masina si m-am tirat unde aveam treaba, fara sa-l mai bag in seama. Cand am venit conlocuitorul era in alta parte iar masina in regula.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...