Jump to content
Sign in to follow this  
Cristian

Portbagaje Auto La Reducere

Recommended Posts

Azi am cumparat de la Cora Militari cu 4.500.000 lei si am mai primit si un set de covorase auto bonus, un portbagaj "Camtek" de 320 litri .

Pana saptamana trecuta a fost 5.300.000 dar acum este la "hiperoferta" cum zic ei.

Cred ca in acest moment este cel mai ieftin de pe piata.

Aviz amatorilor !

Share this post


Link to post

In banii astia a intrat si sistemul de prindere,sau a trebuit sa mai cumperi ceva separat ?

Share this post


Link to post

Nu , atat a costat numai "cutia"

Sistemul de prindere , adica cele doua bare le-am cumparat tot de la Cora cu 1,7 mil . Daca estei interesat iti spun exact codul barelor pentru Matiz. Am vorbit la Pitesti direct la importataor ca cei de la Cora nu prea stiu de capul lor...

Scuze dar conexiunea mea la net merge azi execrabil asa ca pot aparea probleme !

Edited by tolin_afc

Share this post


Link to post

O poza se poate? M-ar interesa si pe mine asa ceva, deasemenea si codul barelor daca-l sti, pentru sistemul de fixare pe bare longitudinale.

Share this post


Link to post
O poza se poate? M-ar interesa si pe mine asa ceva, deasemenea si codul barelor daca-l sti, pentru sistemul de fixare pe bare longitudinale.

Poza nu am cum sa-ti arat in acest moment .

Sa o luam pe rand.

1 Barele sunt de la "CAM" Italia. Importatoare este o firma din Pitesti care vinde prin Cora si Praktiker. Au nr tel 0248212529 , 0744752481.

Codul fabricantului pentru barele de Matiz este X 2126. Pe cutie scrie 'art. 5442"

Barele costa cam 1,7 mil

2 Cutia are 320 litri , este de la "Camtek " Italia . Are sist de asigurare in fata si cheie pentru incuiat. Se deschide lateral si are si balamale limitatoare cu arcuri de mentinere in pozitia deschis.

Sunt convins ca se gasesc ambele si la Metro sau Selgros

Share this post


Link to post

Mersi mult

Share this post


Link to post

Am gasit la noi in Selgros portbagaj Camtek (Italia) de 350l la pretul de 4,75 mil si bare pentru fixare pe barele longitudinale facute in Franta la 2,6 mil.

Portbagajul cum am spus are 350 litri si dimensiunile de 130x75x38 cm.

@Cristian spuneai ca a ta are 320 litri. Spune-mi te rog dimensiunile portbagajului.

post-2710-1148729928_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Vreau si eu o cutie da eu sunt din Vaslui. Fratilor cum se simte la mers ? Nu te trage in curbe?

Share this post


Link to post

Asa arata.

Pe cutie , ca si in prospect scrie ca are 320l.

Dimensiunile aproximative, avand in vedere forma sunt :1,20m*0,70m*0,30m.

Am montat-o doar ca sa pozitionez gaurile de prindere, dar nu am mers cu ea ca sa-mi fac o idee despre cum influenteaza masina.

Vreau sa atrag atentia insa la sistemul de prindere al barelor de capota , unde trebuie respectate distantele intre suporti recomandate de producatorul barelor. In caz contrar sunt sanse ca la inchiderea usilor chederul sa se distruga in dreptul clemelor de prindere.

Si inca ceva !

Am vazut ca deja ai bare longitudinale montate.

La Siab am discutat cu reprezentantii unei firme care importa numai accesorii auto (au magazinul pe strada Lanariei in Buc.) si nu recomanda folosirea acelor bare pentru sustinerea portbagajului . Explicatia este ca acele bare ( frumoase de altfel) sunt prinse de plafonul masinii cu doua suruburi de 6 mm si este cam firav sistemul de prindere.

Eu nu stiu cum se prind barele acelea ca nu le am pe masina dar ma gandesc ca au dreptate daca este asa.

De altfel si cutia ar avea nevoie de alte bare transversale ceea ce inseamna un cost in plus si o inaltare cu cativa cm fata de capota.

In prospectul traverselor specifica greutatea maxima admisa de 50 kg.

Edited by Cristian

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...