Jump to content
Sign in to follow this  
A.C_MATIZ

Stopuri Matiz

Recommended Posts

@nonel - uitate sa vezi ca si A.C_MATIZ are tot numai pe pozitii :D

 

o mica intrebare am inteles ca e soclu de dacie, dar ce model de daice??

Share this post


Link to post

Dacia 1310 . Soclu de semnalizare fata.

Share this post


Link to post

ms ... sper sa gasesc ca azi am intrebat sa vad macar cam cat costa ... si culmea pe unde am intrebat nimeni nu avea, sau avea doar cu tot cu lampa ...

Share this post


Link to post

Salutare!

In legatura cu semnalizatoare, stopuri, faruri etc. facute din "plastic" semi-transparent sau transparent, este o firma prin militari unde este un nene foarte simpatic si care face adevarate minuni pt cei cu "pasarica" la cap. Am vazut la el tot felul de stopuri si faruri foarte calumea facute. Eu am facut la el semnalizatoarele din bara si al treilea stop. Sunt multumit de cum au iesit.

Pt cei interesati pot da adresa pe PM.

post-17383-1216711394_thumb.jpg

post-17383-1216711408_thumb.jpg

post-17383-1216711435_thumb.jpg

post-17383-1216711451_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Frumos,simplu =D>

Share this post


Link to post
Salutare!

In legatura cu semnalizatoare, stopuri, faruri etc. facute din "plastic" semi-transparent sau transparent, este o firma prin militari unde este un nene foarte simpatic si care face adevarate minuni pt cei cu "pasarica" la cap. Am vazut la el tot felul de stopuri si faruri foarte calumea facute. Eu am facut la el semnalizatoarele din bara si al treilea stop. Sunt multumit de cum au iesit.

Pt cei interesati pot da adresa pe PM.

 

salutare si tie , 

 

 

am tot incercat sa iti dau PM da nu vrea , uite id meu de mess (darkman_ceed) da si u daca vrei un add.ms

Share this post


Link to post
salutare si tie ,

 

 

am tot incercat sa iti dau PM da nu vrea , uite id meu de mess (darkman_ceed) da si u daca vrei un add.ms

 

 

Ti-am trimis PM. Sa-mi spui te rog daca l-ai primit.

Share this post


Link to post

primit merci :)

Share this post


Link to post

Multumim mmkelemen :) ... Soclu la mine era de stop dacie de semnalizare sau ceva de genul. Oricum e asemanator cu cel de semnalizare din stopurile de matiz. Deci al meu nu se preteaza la becuri cu dublu filament. Dar sigur se gasesc socluri si ptr. astfel de becuri.

Share this post


Link to post
Multumim mmkelemen :) ... Soclu la mine era de stop dacie de semnalizare sau ceva de genul. Oricum e asemanator cu cel de semnalizare din stopurile de matiz. Deci al meu nu se preteaza la becuri cu dublu filament. Dar sigur se gasesc socluri si ptr. astfel de becuri.

 

da la tine se aprinde cand apesi frana sau pozitiile ??

 

 

:o fftopic:  stie careva cum ajung la becul de la butonul pt faruri ceata din bord ?? si la luminile de la climatizare ??

Share this post


Link to post

La mine se aprind becurile puse de mine doar cand pun frana. Asa am considerat eu ca e o diferenta notabila. Si se vede bine de tot cand pui frana. Adica se aprind si becurile cu dublu filament si astea noi puse.

 

Cat despre butonul de becul de ceata din spate( despre el cred ca vorbesti) cat si despre luminile de la climatizare... dai jos masca aia neagra prinsa in 5 suruburi. Unul in locasul de sub casetofon si 4 in susul si josul ceasurilor. Eu la lumini la climatizare am pus leduri albe :) si butonul ptr bec... nu stiu ce are... ca iar nu merge... nu se aprinde nici becul de la buton si nici becul din spate ...am umblat si pe la releu l-am gadilat dar nimic... e a 2a oara cand am probleme de genul asta :|

Share this post


Link to post

merci mult sper sa ii dau de cap :D

Share this post


Link to post

Gata si cu stopurile 

 

post-16195-1217081492_thumb.jpg  post-16195-1217081506_thumb.jpg

 

 

P.S. nu stiu de ce dar in poza par mult mai puternice de fapt au aceeasi intensitate cu cele de poziti :)

Share this post


Link to post

Dublu filament? Ai vazut ca nu a fost greu? Trebuie doar sa pui un pic mana si se rezolva usor ce ai de facut la masina asta :) Acum mai ai de schimbat si becurile de la numar cu leduri si gata ai terminat-o cu iluminatu spate :P

Edited by banzay

Share this post


Link to post

noup e un sigur filament, si e doar pe pozitie :D . Si luni ma duc sa imi iau leduri pt nr.de la masina din vitan :D

Share this post


Link to post
Acum mai ai de schimbat si becurile de la numar cu leduri si gata ai terminat-o cu iluminatu spate :P

 

Salutare.

Cum vin ledurile la numar?

Sunt gen "bagheta"?

Share this post


Link to post

Daca imi aduc bine aminte sunt ca cele de semnalizare laterale de 5W.

Share this post


Link to post

Daca ai pus bec cu un singur filament si e ca cel de la semnalizare sa sti ca iti lumineaza cu 21 de wati exact cat are si cel de frana.

Share this post


Link to post
Daca ai pus bec cu un singur filament si e ca cel de la semnalizare sa sti ca iti lumineaza cu 21 de wati exact cat are si cel de frana.

dap dar culmea e ca arata identic cu cel de pozitie :P (ca si putere)

Share this post


Link to post

Becul de pozitie e mai mic in balon si se numeste Bec Cireasa.Becul care il ai tu acum se numeste Bec Para cu un singur filament.Mergi maine pana la un magazin de piese auto Dacia si cere 2 becuri cireasa si o sa vezi diferenta de lumina.

Share this post


Link to post

ca sa inteleg , din curiozitate , sunt mai puternice sau ... :-? care e diferenta , oricum am pus un prietene sa mearga in spatele meu pe o straduta , intunecata , neiluminata si mi-a zis ca nu deranjeaza cu nimic. poate imi raspunzi si mie ms.

Share this post


Link to post

Pai un bec de pozitie are 5W iar ce ai pus tu are 21W.Acum ramane la alegerea ta daca le schimbi sau nu.

Share this post


Link to post

M-am uitat azi pe bec si scrie 12W ... oricum o sa caut de 5 w sa vad cum se vede , ms

Share this post


Link to post

salutare...fratilor ajutati-ma si pe mine va rog...am nevoie de un site cu livrari la domiciliu...mi-am spart stopul dreapta spate...si in magazin nu gasesc...i need help :D ...mersi mult...

Share this post


Link to post

Ti-am dat un PM sper sa foloseasca :D

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...