Jump to content
Sign in to follow this  
cristi25

Amortizor Fata Stanga

Recommended Posts

Salutare

Am un matiz din 2002. Vreau sa schimb amortizorul din fata stanga ca are uleiul scurs, am cumparat un amortizor pentru matiz (cica scria pe el daewoo korea) si era mai scurt cu 5 cm decat cel de pe masina, am mers inapoi si l-am schimbat pe altul care era cu 2 cm mai scurt decat cel de pe masina, cel de pe masina are 53,5 cm (tras afara), nu reusesc nici cum sa dau de unul potrivit. Exista oare mai multe modele? Vreau sa schimb si eu odata amortizorul. A mai patit cineva asa ceva?

Share this post


Link to post

Ia o pereche si ai rezolvat problema. De fapt nici nu este indicat sa schimbi pe rand amortizoarele.

Share this post


Link to post

Sunt aproape sigur ca e vorba de amortizor de Tico si e crima sa pui amortizor mai scurt pe Matiz.

Cum zice si Moshu, ia o pereche ca daca stanga e dusa atunci dreapta cum o fi?

Edited by smailmiami

Share this post


Link to post

Cred ca pot sa te ajut eu daca inca n-ai rezolvat problema, ca tocmai am schimbat io toate amortizoarele. Sunt 2 tipuri de amt fata pe matiz scurte si lungi; acu' din ce mi-ai zis tie iti trebuie lungi (io am luat cu un mil 300 de la un magazin de pe la intersectia Ferdinand cu Mihai Bravu. Sa intrebi si de o flansa metalica (nu de cauciuc) ca aproape sigur o ai sparta; e vro 50 mii aia.

 

Bafta

Edited by VAXXi

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...