Jump to content
Sign in to follow this  
FLEX

Reglarea oglinzilor retrovizoare

Recommended Posts

Dar ce te faci cu vecina mea care merge (cel putin 15km) cu oglinzile inchise. Vezi in cazul ei oglinzile rabatabile nu osunt indicate :lavolan:

Share this post


Link to post

e normal ca in oglinda din dreapata sa te apleci putin peste volan ca sa vezi si mai departe in oglinda,am deja reflexu asta si in stanga sa mai intorc unpic capu.

 

Oglinzile le dau mereu foarte pe spate,si cu maneru usii din spate in coltu de jos al oglinzii, nu vad masina cand stau normal la volan,daca am nevoie sa vad ceva langa stopu spate, ma inclin putin si vad.Si coltu spate si maneru.

 

Mie mi separe super reglaju asta si elimini unghiurile moarte.

 

la parcari delicate cu spatele sau lateral.doar ma misc unpic si aia e.Io oricum parchez mereu tico,la 1cm de un copac,de nu mai am loc sa bag palma intre usaspate si copac.Ramane loc doar sa deschis usa mea.

Edited by CatalinC
  • Like 1

Share this post


Link to post

Din postul #3

mirrorsani3.gif

Share this post


Link to post

A 3 pozitie asa :) , mai ales ca la tico am si geamurile mici din spate detot,care ajuta mult in oglinda din interior.

Share this post


Link to post

Eu am oglinzile exterioare reglate de asa natura incat din pozitia in care stau la volan sa nu pot vedea lateralele masinii decat daca misc putin capul spre stanga sau spre dreapta.

Edited by closchkutza

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...