Jump to content
Sign in to follow this  
keluboss

Ai Forum, ai parte de tableta spate ieftina ...

Recommended Posts

trebuie sa spun ca am umblat dupa placa din spate de la portbagaj de mi-au sarit capacele dar pina la urma m-ati ajutat nespus. Am dat o multime de telefoane si toti imi spuneau ca e inte 1 mil rol si 1,3 mil rol. Pe urma v-am intrebat pe voi, mi-ati spus de magazinu de linga abator si m-am scos in sensul ca am dat 850 k rol. M-ati scutit deci de vreo 250 K :thanks: . Obisnuit cu Dacia unde in orice magazin intri tot atit dai pe o piesa, e interesant ca la Mati tb sa cauti. oricum dorm linistit in sinea mea ca i-am facut de 250 :D , desi probabil ca ei m-au facut la rindul lor cu mai mult, dar asta e constiinta mea e imp=cata 8)

Share this post


Link to post

Ai grija la capacelele alea de cauciuc care vin pe bara de prindere, in capete. Se pierd foarte repede, mai ales daca scotzi si bagi tableta des.

 

Eu am pierdu unu, si l-am inlocuit cu o bucata de furtun ...

Share this post


Link to post

Pai sunt de importanta majora, de a-i fost afectat de pierderea lor?. Oricum trebe sa-mi dau seama :!: cum se monteaza, probabil ca voi recurge la :rtfm:

Share this post


Link to post

Daaaaaaaa! complicat rau! iei tableta si o infigi in lacasurile de pe capacele care sustin boxele, apoi agati sforile alea de piciorusele care se infig in gaurile din rama hayonului ... apropos, ai luat si piciorusele de sustinere pentru sfori?

Share this post


Link to post

:( blestemata fie ziua in care am iesit din magazin fara miriapode :wallbanger: ma gindeam ca trebe niscai suroabe, gindeam eu deja o schema tehnica speciale cu niste kipringuri, cind colo, koreenii se gindisera la niste cirlige inaintea mea. Asta e, "back to the drawing board"

patentez data viitoare inventia mea :lollol:

Share this post


Link to post

Hai ca esti haios.Vezi ca e criza mare de picioruse pe piata.

Share this post


Link to post
Pai sunt de importanta majora, de a-i fost afectat de pierderea lor?. Oricum trebe sa-mi dau seama  :!: cum se monteaza, probabil ca voi recurge la :rtfm:

 

Sunt de importantza majora, ca nu mai intra placa calumea in cei 2 suportzi de sustinere (chiar pe trimurile de plastic boxe spate), si avand joc, face ca totzi dracii (zdrangane). E de ajuns sa lipseasca unu ... E mai de importantza decat sforicelele alea care trag tablia in sus la deschiderea portbagajului ... parerea mea.

Share this post


Link to post

Gasesc eu la negru, sau dau comanda la baietii veseli de pe Birsanesti, sa-mi faca rost in doua-trei zile se rezolva maxim, nu ma pling, bine ca stiu despre ce e vorba :rotfl:

Share this post


Link to post
Pai sunt de importanta majora, de a-i fost afectat de pierderea lor?. Oricum trebe sa-mi dau seama  :!: cum se monteaza, probabil ca voi recurge la :rtfm:

 

Sunt de importantza majora, ca nu mai intra placa calumea in cei 2 suportzi de sustinere (chiar pe trimurile de plastic boxe spate), si avand joc, face ca totzi dracii (zdrangane). E de ajuns sa lipseasca unu ... E mai de importantza decat sforicelele alea care trag tablia in sus la deschiderea portbagajului ... parerea mea.

 

tot ce se poate :thumbr: voi incerca sa-l mentin pe maty in one piece indiferent de ce piciorus lipseste 8)

Share this post


Link to post

Despre tableta s-a discutat si aici: http://www.daewooclub.ro/viewtopic.php?t=21

 

Acel topic se inchide si se da link catre acesta ...

 

PS: e greu sa folosesti butonul http://www.gmclub.ro/forum/index.php?showtopic=15613&view=findpost&p=450382][url=http://www.gmclub.ro/forum/index.php?showtopic=15613&view=findpost&p=450382]cautare[/url]'>? chit ca nu era nevoie, simpla derulare si citire a titlurilor era suficienta ...

Share this post


Link to post

sincer tot ce vream era sa-mi exprim :thanks: restul s-a extins don-t be grouchy :flaming:

Share this post


Link to post

Cauciucele alea 2 (sau 3) care sprijina tableta de tabla portbagajului le ai ?

Share this post


Link to post

E ful option, cind am pus-o pe masina s-a potrivit ca a lui in a ei, sincer nu am de gind sa o mai scot de acolo, o sa-i mai iau doar cirligele din dotare sa se ridice odata cu usa, desi sincer eram gata sa renunt si la alea

Share this post


Link to post

Unde se mai gasesc faimoasele tablete spate??? Ca am inteles ca fabrica nu le mai face separat...doar pentru cele care vin cu ele din dotare...

Ma astept sa apara pe piatza neagra la preturi exorbitante...

 

BTW, stie cineva un magazin de dezmembrari pentru Matiz?? Banuiesc ca acolo am putea gasi tableta la preturi normale 300k maxim 500k

Share this post


Link to post
Guest Mecmar
Bah fratzilor in legatura cu acea tableta kare abator de pe Vacaresti unde sunt acele spalatorii ???

 

 

 

Dragi colegi,

 

 

tableta din spate de la portbagaj se poate achizitiona si de la magazinul LADA de pe soseaua Pantelimon la un pret de 899.000 lei. Aici se poate gasi fara nici un fel de problema.

Share this post


Link to post

Tableta spate pt tico unde as putea gasi?..cu tot cu suportul pe care se prinde k s-a urcat unu pe ea(vroia sa urce prin portbagaj :wallbanger: )si mi s-a rupt si tableta si suportii in care intra..acum ce sa fac???

Share this post


Link to post

Tableta Tico si Matiz la www.autodaewoo.ro. tot aici gasiti si suportii.

Share this post


Link to post

Tableta spate + 2 cleme de la AUTOKLAS Constanta 850.000 lei (aprilie 2005)

Share this post


Link to post

unde se gasesc tablete portbagaj si cat costa daca stiti

(fara www.autodaewoo.ro)

multumesc

Share this post


Link to post

Incearca la magazinele cu piese schimb daewoo.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...