Jump to content
Sign in to follow this  
Tavi

Capacel Stergator Luneta Matiz

Recommended Posts

Apelez la voi, ca de fiecare data...

 

Divaghez, da' trebe sa spun: am stat de multe ori sa-mi aduc aminte cum am ajuns aici la voi, adica la NOI, cum am dat de linku' asta cu forumu', cine mi-a spus de el... dar multumesc in gind nu stiu cui de fiecare data ca v-am gasit!!! Printre cele mai bune chestii care mi s-au intimplat in ultimu' timp...

 

sa revin: mi-au furat capacelul (negru, cred ca plastic) de protectie care se pune peste sistemul de prindere (piulita) la stergatorul de luneta. Spun ca mi l-au furat, pentru ca am incercat sa vad cit de greu/usor iese de acolo si am ajuns la concluzia ca este practic imposibil sa fi fost luat de vint, spalator sub presiune etc. etc. Am vopsit cu vopsea neagra tot ansamblul ala ca sa nu se vada urit, inclusiv piulita, da' tot imi sta pe "creier"...

Si atunci... va rog sa-mi spuneti daca exista vreun magazin cu asa ceva. Eu personal am fost la 2-3 mag. si: "oooo, sefu, nu gasiti asa ceva, am avut odata acum citiva ani, da'.... ".

 

Aaaa! si va mai rog sa-mi spuneti daca stiti unde gasesc "capacele" negre care se pun pe placa aia de plastic negru, la exterior, de sub parbriz, imediat deasupra capotei cum stai cu fata la Maty. Sint 2-3 capacele de protectie, nu stiu pentru ce. Unul dintre ele imi lipseste. Am umplut spatiul cu silicon negru, dar...

Multumesc.

Si sa dea D-zeu sa aveti o primavara frumoasa, cu sanatate si fara incidente!!

 

PS: daca au mai existat posturi pe tema asta, rog indulgenta, nu-mi rupeti capu'.

Share this post


Link to post

Cauta la autodaewoo.ro

Share this post


Link to post

Eu am cumparat asa ceva acum aprox jumatate de an de la Dl Nicu Barbu adica autodaewoo.ro.

Share this post


Link to post
Aaaa! si va mai rog sa-mi spuneti daca stiti unde gasesc "capacele" negre care se pun pe placa aia de plastic negru, la exterior, de sub parbriz, imediat deasupra capotei cum stai cu fata la Maty. Sint 2-3 capacele de protectie, nu stiu pentru ce. Unul dintre ele imi lipseste. Am umplut spatiul cu silicon negru, dar...

Am gasit aici în Târgoviste aceste capacele, costa 1.6 RON (16.000 lei vechi) bucata. Daca doreste cineva, pot sa i le trimit prin posta (plic postal; sunt foarte usoare si subtiri).

Share this post


Link to post

Eu vreau Florine, te rog! Cumpara-mi si mie vreo 5-6 bucati si trimite-mi-le. Iti dau adresa pe PM. Facem cum vrei tu... :D :X

Share this post


Link to post

Vezi ca sunt mai ieftine la www.autodaewoo.ro (vreo 7.000-8.000 lei). Dar trebuie sa mai cumperi ceva ca sa merite transportul!

Cine doreste capacele sa-mi dea PM.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...