Jump to content
Sign in to follow this  
louis

Probleme Ticozaur

Recommended Posts

sal all ,am si eu niste probleme cu ticozaurul meu,de curand mai precis acum in octombrie 2008, am schimbat distributia ca sarise de la punct ,adik am schimbat cureaua de distributie, supapele toate 6 ca atunci cand a sarit a indoit 2 si leam schimbat toate, bujiile toate 3 noi champions, capac delcou nou, uleiu prin martie elf competition, franele pe fata si amortizoarele fata tot in martie,si acum am niste probleme ia auziti-le : de cand am schimbat astea din octombrie adik distributia nu mai mi se lasa socul automat deloc ,merge mi se pare turata,da niste rateuri si cand sta pe loc cand merg nu stiu nu imi dau seama ,apoi dupa ce o opresc mai se da peste cap parca motorul si mai merge vreo 2 sec motoru ,apoi mai miroase si scote si niste fum prin fata de tot pe la mijloc si prin dreapta pe la carburator parca si ultima bomba ar mai fi ca nu imi mai tin franele iar lichid nu curge pe nicaieri si nici nu scade sa zici ca pierde pe undeva si doar deabia ce leam schimbat in martie si nam mers dect max 1500 km cu ele .ia spuneti mi si mie de la ce draq sa fie problemele astea legate de soc de rateuri ,de frane ...? ms astept pareri dar as vrea mai sigure ca de nam bagat la bani in el de ma usucat.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...