Jump to content
Sign in to follow this  
valisor

Pret Kalos

Recommended Posts

Salut,

 

Am un Kalos din 2004 second-hand.

Problema este ca vreau sa ii fac Casco, dar cei de la firma de asigurari nu il gasesc in catalog, asa ca imi cer factura sau pliant cu pretul masinii din 2004.

Asa ca va rog, daca ma puteti ajuta cu un pliant sau o factura scanate v-as fi recunoscator.

Este modelul in 4 usi, cu motor de 1.4 16V, 4 air-bag-uri, proiectoare, jenti de Al, AC, 4 geamuri electrice .

 

Va multumesc anticipat,

Vali

Share this post


Link to post

Imi este imposibil sa cred ca o firma de asigurari nu are in catalog o asemenea masina.

Din experienta mea din asigurari pot sa-ti confirm ca acel catalog este unul international, deci nu unul facut de "gigi" pe genunchi.

Interesant este ce firma de asigurari iti zice acest lucru.

 

Succes.

Share this post


Link to post

Si care e problema tehnica aici?

 

Poti suna la unul din dealeri si sa-i ceri pretul pentru modeul tau. Sau la Autoritatea Vamala, ca si ei au cataloagele de preturi.

Sau, si mai bine, schimba firma de asigurare.

Share this post


Link to post

Problema este ca au catalog, doar ca apare Kalos din 2005, pe cand al meu este din 2004.

Share this post


Link to post

Sa nu fie inregistrat sub numele de Daewoo Kalos, nu Chevrolet Kalos.

Share this post


Link to post

Iata o polita "initiala" de Kalos 2004 Premium (fara aliaje, faiv-cidiu si oglinzi in culoarea masinii, care ar fi insemnat PLus asa cum zici tu). Valoarea asigurata este valoarea initiala a masinii, asa cum se calcula ea la vremea aia.

Scuze, n-am avut rabdare sa mai dau drumul la scanner si i-am facut o poza :)

post-482-1205515353_thumb.jpg

Edited by Abram Burel

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...