Jump to content
Sign in to follow this  
exxon

Aaaauto...

Recommended Posts

Dupa ce am citit unele din pataniile voastre cu cei de la AAAauto m-am decis sa v-o spun si eu pe a mea.

 

Am vrut sa-mi vand SupeRNova la ei crezand ca sunt o firma serioasa. M-am uitat pe site-ul lor si mi-am facut o impresie despre preturi (ca sa stiu cat sa cer). Vazand ca ei le vand cu 140 milioane sau peste (la acel moment) am zis sa cer si eu un pret initial de 120 milioane (pentru ca trebuie sa castige si ei nu?) urmand sa mai negociez.

Am sunat la ei si o doamna draguta a inceput sa ma intrebe despre masina (plusuri si minusuri) si ce nota i-as da. Dupa ce i-am explicat eu totul ne-am convenit la un pret de 115 mil urmand sa merg la ei sa vada masina. am zis ca pentru 200 de km merita sa incerc si m-am dus. Acolo a venit un tip foarte politicos la mine si m-a intrebat daca poate sa inspecteze masina. A inceput sa se invarta pe langa ea cu un carnetel in mana in care tot nota cate ceva.

Dupa ce a terminat m-a rugat sa-l scuz 5 minute si a plecat. Cand s-a intors mi-a spus ca mai mult de 90 de mil nu-mi pot oferi pe ea ceea ce m-a lasat cu gura cascata. L-am intrebat de ce asa putin cand la telefon mi s-a spus o alta suma si mi-a spus ca acestea sunt preturile. Nu am mai stat la alte discutii, m-am urcat in masina si am plecat acasa. Exact cand intram in scara blocului m-a sunat domnisoara de la ei si m-a intrebat daca am ajuns la ei, iar dupa ce i-am explicat totul m-a rugat sa ma intorc la Bucuresti pentru ca va vorbi ea cu cineva si sigur se va mai adauga la pret. Respectul pentru sexul frumos m-a oprit sa-i vorbesc vulgar si i-am spus simplu: "Nu, multumesc" si i-am inchis telefonul.

 

Masina era foarte bine intretinuta, fara rugina, aproape cum a iesit din fabrica, 70 kkm, carte service si imbunatatiri (alarma, geamuri ionizate cu omologare, sistem audio Sony etc).

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...