Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Se Cauta Diverse Chestii

Recommended Posts

Salutare!

Caut un anume sistem de fixare cu bila si apelelez la dvs in speranta ca ma puteti ajuta.

Modelul cautat este asemanator celui din imagini.(vezi fotografiile atasate)

Am cautat la 95% din magazinele de bricolaj dar degeaba.

post-8813-0-29791000-1349102905_thumb.jpgpost-8813-0-01879100-1349102912_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Daca ne spui ce dimensiuni, sau pentru ce aplicatie, poate iti dam idei :D

Share this post


Link to post

Pe un strung se poate face orice piesa doresti, pe cote exacte sau, explici exact si clar insotit chiar de o schita ceia ce doresti meseriasului si o rezolva.

Share this post


Link to post

@augustinionut - am nevoie pt un scaun caruia sa-i pot modifica unghiul pt suportul bratului in functie de inaltimea pacientului.

Share this post


Link to post

Se cauta carcasa pentru un bun telefon ce nu are moarte, carcasa ce in ultima vreme este de negasit (nici chiar chinezarii proaste). Idei de locatii, magazine?

Aparatul este un Nokia 7650

Edited by Corneda

Share this post


Link to post

Salutari !

Am nevoie de un incarcator de 6V 400mAh cu mufa mica, cum e la incarcatoarele de nokia. Bine mufa nu conteaza neaparat ca o pot schimba dar nu prea mai gasesc incarcator, inainte erau pietele pline de d-alea universale, acum... Vre-un magazin ? Sau are cineva si nu il foloseste ?

 

Multumesc !

Share this post


Link to post

Connex electronic- Lizeanu. Am cumparat acum vreo 2 saptamani unul universal: 1,5 - 12 V / 1000 mA / inversare polaritate + toate mufele posibile (cu un mare plus, nu trebuie sa stai cu toate mufele atarnate de cablu ci pur si simplu o alegi pe cea de care ai nevoie si se mufeaza intr-un adaptor) 35 lei garantie 1 an.

Share this post


Link to post

alea universale cu plaja mare de tensiune nu sunt in comutatie - sunt niste trafuri cu secundarul intepat in cateva locuri si extrase tensiunile - sau un secundar de 12V cu un pumn de zener-uri atasate. Buba e ca tensiunile de multe ori sunt mai mari decat ar trebui. Daca device-ul pe care vrei sa il alimentezi e mai sensibil - du-te cu un aparat de masura cand iei sursa.

 

acum - am si eu o chestie de cautat:

ce site-uri sau modalitati exista de a vinde niscai mobila aprox anii 20-30 - este vorba de un dormitor Ludovic XV si o biblioteca lemn masiv (nu am identificat inca stilul). Ambele in stare foarte buna.

Edited by madkat

Share this post


Link to post

Exista centrul vechi, stiu ca erau cateva magazine cu mobila veche si erau interesati sa si cumpere. Nu stiu daca mai exista sau nu, nu am mai fost prin zona de mult... posibil sa fie cluburi sau terase acum :) )

Exista si okazii.ro, acolo se vinde absolut orice.

La mine a venit un nene prin vara, interesat sa cumpere diverse, il sunase mama... un tablou (mai mult pt rama), cateva bibelouri vechi straine si cateva cristale. Daca nu uit, iti dau pe PM numarul lui diseara si il poti suna.

Sau... intreaba pe google "cumpar mobila veche" si vezi ce gasesti :D

Share this post


Link to post

Alea din centrul vechi sunt bodegi acuma :)

daca gasesti numarul omului, de ce nu. multumesc

Share this post


Link to post

Spuneti mi si mie unde pot gasi acea tija din poza atasata?! ...post-29187-0-52177600-1351697236_thumb.jpg

Share this post


Link to post

La magazinele de feroase. Iei o teava de dimensiuni adecvate si tai cat iti trebuie din ea.

Share this post


Link to post

La magazinele de feroase. Iei o teava de dimensiuni adecvate si tai cat iti trebuie din ea.

Problema e ca aia care o am eu pe masina e mancata de rugina si nici ca mai pot lua masura...si alta problema ar fi ca din cauza asta joaca tija la amortizor si face un tzacanit de toata frumusetea...in rest am schimbat tot inclusiv amortizorul...

Share this post


Link to post

Te duci cu amortizorul acolo si o bucsa.

 

PS, orice strungar poate sa faca piesa aia. Si inca ceva, daca nu ai piulite duble (sau cu plastic blocant) in capete la amortizoare pune-ti, au tendinta sa se desfaca in mers, mai ales la alea sport.

Edited by Dj_Dark

Share this post


Link to post

Caut 2 magneti din Hard disc...vreau sa realizez un suport (evident magnetic) de scule

Share this post


Link to post

Te duci cu amortizorul acolo si o bucsa.

 

PS, orice strungar poate sa faca piesa aia. Si inca ceva, daca nu ai piulite duble (sau cu plastic blocant) in capete la amortizoare pune-ti, au tendinta sa se desfaca in mers, mai ales la alea sport.

Mersi pentru sfaturi. Am pus 2 piulite in cap...pana la urma cred ca tot la vorba ta ajung si anume la strungar! Mersi inca odata!

Share this post


Link to post

Caut 2 magneti din Hard disc...vreau sa realizez un suport (evident magnetic) de scule

 

In targ (orice targ, pe oriunde se aduna astia cu vechituri), la vechituri... gasesti HDD-uri sa-ti pui si in cap, ieftine si stricate, evident :) ) Cautam eu intr-un timp placa de circuite pt un hard, sa recuperez pozele de pe el... am gasit aproape orice vechitura de hard, numai ala care-mi trebuia mie nu.

Share this post


Link to post

Sant mult prea comod ca caut in targ...sau mai bine zis sa ajung acolo...asteptam ca poate avea careva pe aici si eventual sa il trimita prin posta :) ))

Share this post


Link to post

Pai la urmatoarea joi la care ne-om intalni, iti dau eu un hard de vreo cateva zeci de mega cu niste bad-uri pe el, cred ca-l gasesc printre vechituri.

Share this post


Link to post

Caut garsoniera de inchiriat, ptr una bucata forumista studenta. Utilata, aproape de metrou.

Share this post


Link to post

Cre' ca mai bine pui anunt la bursa, dupa care imediat o sa posteze Zmeu :mrgreen:

Share this post


Link to post

Nu ma pricep DELOC la blu-ray playere (abia am inceput sa mai citesc si eu una alta pe net/ review-uri/recomandari). Daca stiti, ziceti-mi si mie dupa ce sa ma uit, ce-ar trebui sa caut? Exista si cu RW (sau ceva de genul asta)?

Eventual poate aveti si vreo recomandare, daca ati utilizat asa ceva...

Edited by NFS

Share this post


Link to post

Caut si eu silitra alimentara. Se mai gaseste pe undeva? Pentru inceput am nevoie de 5-10 grame, pe urma daca iese bun salamul de casa mai cumpar. :mrgreen: E ultimul condiment de care mai am nevoie si nu gasesc nicaieri.

Share this post


Link to post

Caut o masinuta teleghidata pentru piese care sa aiba directie si diferential/reductor.

Daca are cineva vreuna nefolosita sau nefunctionala pe acasa, va scap eu de ea, eventual ne intelegem si la un pret.

Particip la o competite organizata de Continetal si as avea nevoie de cateva piese pentru realizarea directiei si a transmisei la o "masina" care sa parcurga singura un traseu cu obstacole.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...