Jump to content
Sign in to follow this  
vbocan

Plec Dar Raman Cu Voi

Recommended Posts

oricum vreau o masina mai mare ,mult mai mare .

 

sugerez Chevrolet SubUrban L... Mai mare decat asta nu e decat un 313 sau 784...

Share this post


Link to post

Scriu si eu tot aici, chiar daca voi finaliza treaba abia in septembrie. Dar bunul meu prieten alb Espero isi pregateste bagajele si ne va parasi destul de curand...

Share this post


Link to post

Pai, Vipere, nu ne mai fierbe! Ce-ti achizitionezi?

Ce pacat ca vremea Espero-ului incepe sa apuna...

Share this post


Link to post

Adevarul ca despartirea de Espero o sa fie mai dureroasa decat despartirea de "Batrana Doamna" Opel Ascona din 1979. Si mai rau, se pare ca vor avea loc cam in acelasi timp... Viitoarea doamna/domnisoara va avea forma, culoarea si restul ca in poza. Accesorizarea e destul de stufoasa si as intra in colimatorul colegului forumist de la rubrica "Romania si Europa - un cuib de snobism"...

post-65-1118434982_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Mda, n-ai gusturi rele Vipere!

Si mai ales ca pasiunea pt Opel trebuia continuata.

Share this post


Link to post
Si pentru cei care s-au speriat ce "tanc" am luat, va fac cunostinta cu sotia mea care transporta si cel mai neinsemnat obiect vestimentar oriunde am merge.

 

Felicitari pt felul in care arata Cielo si la cat mai putine evenimente cu franceza. Din pacate si la mine tot soatza e cauza pt care am cautat ceva mai mare. Va inchipuiti ca anul trecut, in vara, pt o excursie in Delta la Chilia Veche, "mormanul" de bagaje scos din si de pe Ticolino era mai inalt decat acesta? Acum am spatiu suficient (sper!).

Share this post


Link to post
Scriu si eu tot aici, chiar daca voi finaliza treaba abia in septembrie. Dar bunul meu prieten alb Espero isi pregateste bagajele si ne va parasi destul de curand...

 

Las' ca ramai in GM :)

Share this post


Link to post

Am dat masina cu 4000 de euro in urma cu o saptamana unei persoane din Petrosani. Ce coincidenta, am luat-o din judetul Hunedoara si a ajuns tot acolo. Omul nu a fost foarte hotarat la pretul asta, insa cu jante de aluminiu si o multime de piese schimbate nu a avut ce spune. Afara de amortizoare nu i-a gasit nici un defect.

 

Am pus cateva poze pentru referinta ;)

 

post-154-1118632780_thumb.jpgpost-154-1118632827_thumb.jpgpost-154-1118632867_thumb.jpgpost-154-1118632905_thumb.jpgpost-154-1118632956_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Accesorizarea e destul de stufoasa si as intra in colimatorul colegului forumist de la rubrica "Romania si Europa - un cuib de snobism"...

 

Domle' cata rautate !! :D

Share this post


Link to post
Va inchipuiti ca anul trecut, in vara, pt o excursie in Delta la Chilia Veche, "mormanul" de bagaje scos din si de pe Ticolino era mai inalt decat acesta? Acum am spatiu suficient (sper!).

Offtopic: a ajuns masina intreaga pana la Chilia Veche? Ca eu am fost cu un prieten asta toamna si la intoarcere avea puntea rupta la Dacie in asa hal ca se mai tinea doar in vreo 3-4 cm, scutul motor infundat, pompa de ulei dilita (la o groapa cazusera 2 atm din presiunea ulei) un brat suspensie indoit, un semilonjeron lovit rau, un cauciuc facut praf din cauza puntii rupte etc.

Share this post


Link to post
Las' ca ramai in GM :)

Normal, nu se putea altfel! Am avut Opel, apoi Espero (are piese cu GM pe ele destule! si motorul e tot Opel), raman la Opel.

 

Domle' cata rautate !! :D

 

Hihihi, stiu!

Share this post


Link to post
Offtopic: a ajuns masina intreaga pana la Chilia Veche? Ca eu am fost cu un prieten asta toamna si la intoarcere avea puntea rupta la Dacie in asa hal ca se mai tinea doar in vreo 3-4 cm, scutul motor infundat, pompa de ulei dilita (la o groapa cazusera 2 atm din presiunea ulei) un brat suspensie indoit, un semilonjeron lovit rau, un cauciuc facut praf din cauza puntii rupte etc.

 

 

Scuze pt offtopic, incerc sa raspund.Da, a ajuns intreaga pana si de la Chilia Veche. Si asta pt ca am mers mai mult pe langa drumul de pe dig (acolo unde se putea), pe camp. Intr-adevar, este o portiune criminala dupa ce treci cu bacul la Tulcea, de vreo 6-8 km, dar am supravietuit.Ca o curiozitate, am fost 2 Tico si 2 Dacii clasice. Numai Daciile au avut probleme, una a lasat toba la dus, cealalta a indoit scutul la intoarcere.Tico este o masina foarte rezistenta pt "statura" ei.Amandoua au revenit in Tulcea fara nici o problema.SUNT MANDRU DE TICO ! :X

Share this post


Link to post

Lungimea intre axe... asta face diferenta. Mai stiu eu o situatie in care Kalos si Espero au ramas la marginea padurii si Matizurile zburdau printre copaci.

Share this post


Link to post

Aia a fost din mila de masina mai ;)

Share this post


Link to post

Inca nu am gasit o masina sa inlocuiesc Espero aceasta masina Daewoo nu avea defapt decit un singur defect consumul prea mare pt categoria ei dar limitarea categoriei era greoaie pt ca era o masina destul de mare cu un confort de mercedes si un consum de BMW .Oricum ideea este ca-mi trebuie un break am testat deja doua si inclin catre un Golf 4 variant 1.9 TDI 90cp ,Passat variant am avut de 1.8L 20v si era motorul lesinat desi avea doar 250.000 km .

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...