Jump to content
Sign in to follow this  
valkriesfly

Vand Daewoo Leganza 1999

Recommended Posts

Vand Leganza an fabr.1999 inmatriculata in Romania cu taxe la zi,culoare neagra,scaune piele cat si instalatie GPL secventiala Tomasetto 2011.Ca orice masina de varsta ei prezinta cateva defecte optice dar fara prea mare importanta(nu prezinta infundaturi sau loviri ale caroseriei ci cateva zgarieturi minore).

Ca si investitii pentru viitorul proprietar ar fi:polishare faruri(100 lei),schimbare senzor ABS roata fata stanga(martor aprins ABS la bord)-150-200 lei,huse speciale din imitatie de piele pentru scaunele din fata si bancheta din spate(170 lei),covorase noi de cauciuc(150 lei),cauciucuri de vara(???? lei)

In 2010 au fost schimbate urmatoarele:4 amortizoare si flanse plus toate bucsile posibile si bieletele antiruliu,tampon motor uzat,plus consumabile filtre si uleiuri.

In decembrie 2011 s-a continuat cu inlocuirea placutelor de frana fata-spate si a discurilor de frana fata iar la final spre linistea deplina am schimbat cureaua de distributie,intinzatorul si pompa de apa,deasemeni s-a inlocuit corpul clapetei de acceleratie de pe o masina cu 60.000 km pentru o mai buna functionare a ralantiului si demarajului.

In speranta ivirii unui cumparator pasionat de o astfel de masina am scris cam tot ce ar trebui sa stie despre masina de mai sus.Poze pot trimite pe mail la cei interesati.

P.S Ca si consum avem urban GPL:14%, extraurban 8-10%

urban benzina 13% ,extraurban 7,5-8%

 

Pretul masinii este de: 1700 euro fix(500 euro costa doar instalatia GPL Tomasetto)

Share this post


Link to post

Sa-mi trimiti mie pe mail pozele. Am un prieten care vrea sa cumpere una. Cu actele nu sunt probleme ?

Share this post


Link to post

Masina este inscrisa pe numele meu si are taxele la zi platite.In ceea ce priveste pozele pana marti se rezolva.Lasa-mi te rog adresa unde vrei sa le primesti.

Share this post


Link to post

Daca vrei 1500 iti dau azi (adica luni) pentru ca attia bani am si alti nu am de unde dar vreau sa vad si poze si chiar sunt interesat blastwood@yahoo.com

Share this post


Link to post

Masina este inscrisa pe numele meu si are taxele la zi platite.In ceea ce priveste pozele pana marti se rezolva.Lasa-mi te rog adresa unde vrei sa le primesti.

smailmiami@yahoo.com

Share this post


Link to post

In sfarsit un anunt corect! Inclusiv cu consumul :) Foarte clar, bravo.

Share this post


Link to post

Anuntul este la obiect tocmai din cauza faptului ca suntem pe un forum de specialitate si trebuie sa ne respectam unii pe altii.Nu suntem intr-un targ de samsari unde vorbele "frumoase" ar trebui sa determine cumparatorul sa creada ca masina desi are 13 ani de rulare efectiva se comporta ca una noua.

 

Pentru @florin_see sincer nu as vrea sa-mi bat joc de masina pe care tocmai am pus-o la vanzare pentru ca stiu ca o data cumparata de cineva va functiona in parametri normali cativa ani buni fara interventii majore.Consider eu ca pretul corect pentru masina este in continuare 1700 euro sau 7500 lei.

 

Pentru @smailmiami am notat mailul tau si pana marti vei primi pozele.

Share this post


Link to post

Eu imi doresc o asemenea limuzina.Si vreau sa iau una cat de cat buna

Nu am de unde sa mai iau bani pentru ca si asa sun imprumutat pana peste cap...200 e sunt BANII pentru mine (oarecum pe atat muncesc pe luna

 

In cazul in care nu vei vrea tu urmareste-ma pe forum in maxim 1 saptamana tot leganza imi voi lua fie ce o fi pe bulgaria pe romania ...

Asta este... masina de mers am...dar pasiunea pentru o alta masina care in 2005 am avuto cu 6900 E si a trebuit sa o vand...isi spune cuvantul si in 2012

 

Daca nu esti decis si crezi ca 1700 e pret fix nu imi ramane decat sa iti urez bafta si spor la vanzare...

Share this post


Link to post

Parerea mea proprie si personala este ca decat sa investesti banii pe care ii detii pe o masina inscrisa in Bulgaria este ca mai bine mai dai 200-400 euro si iei una inmatriculata in Romania.Este prea logic sa gandesti asa din simplul fapt ca numai 200-300 euro dai pe perfectarea actelor an de an in Bulgaria.Si hai sa fim seriosi un adevarat impatimit al acestei marci Daewoo nu s-ar simti foarte comfortant cu acele numere de Bulgaria.Nu considera ca reclama tot ce ti-am scris mai sus pemtru ca nu tin neaparat sa te conving sa cumperi masina pe care o am la vanzare.

Share this post


Link to post

Poze cu masina nu pui si aici? Cam asa se procedeaza de regula.

Share this post


Link to post

Sincer.Stiu inteleg dar daca mai multi bani nu am trebuie sa ma rezum la ce imi ajung banii nu?

Nu sunt de acord cu masinile pe BG dar daca asta e...

Share this post


Link to post

Eu as zice sa va limitati la subiectul de vanzare, pentru discutii avem restul forumului. Multumesc.

Share this post


Link to post

giugeabogdan@yahoo.com

astept te rog poze pe mail,am banii si zilele acestea tocmai am gasit una la Ploiesti dar a ta pare ok,as vrea sa o vad mai amanuntit si daca este buna iti dau banii pe loc.multumesc

Share this post


Link to post

suna-ma ,ti-am lasat nr pe privat

Share this post


Link to post

Nu accept schimburi cu telefoane si laptopuri!!! In rest depinde de oferta...oricum prefer banii pentru a-mi demara proiectul de upgrade auto.

Share this post


Link to post

Cati proprietari are? Kilometrii sunt reali (~94.000 km) ? Rugina?

Share this post


Link to post

Eu sunt al 3-lea proprietar.Kilometri nu sunt reali are in jur de 250.000 dar motorul nu da semne de oboseala,rugina exista in proportie de 10% dar in puncte f mici de suprafata fara sa fie riscul de putrezire( zic eu in locuri aproape insesizabile).

Cel mai bine ar fi ca masina sa fie vazuta si testata numai asa as fi scutit si eu de o descriere care nu este mereu intocmai cu starea generala a masinii.

Share this post


Link to post

Mai e valabil?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...