Jump to content
Sign in to follow this  
moga1688

Cielo Tm11Mhn

Recommended Posts

Hai ca de acum voi sunteti invidiosi ca nu aveti si voi piele ca pe scaunele de musama de la RATB

iar chinezariile albastrui si negura becurilor si a mintii nu va acompaniaza marsul funebru. Direct din coltul stick-ului.

http://www.youtube.com/watch?v=HWV0vcTL5Rc

  • Like 2

Share this post


Link to post

Englishman spune-mi te rog care sunt detaliile care le ignor ca eu nu imi dau eu seama,Tolin din ce a scris Tommy rezulta cu totul altceva nu ceea ce zici tu ,din mesajul lui poti sa intelegi clar ca nu ii place masina,si sa fim seriosi ce poze voiai sa pun daca alea au fost modificarile ???? Voiai sa pun poza de aproape cu janta vopsita sau???

  • Like 2

Share this post


Link to post
... Direct din coltul stick-ului.

Buna asta, mai rau este cand te regasesti printre strofele cantecului.

 

@Englishman > te vad in reclama aceea la Romulus, intreband: "pinacolada ? mujito ? ... sunteti praf, frate !"

Edited by tolin
  • Like 1

Share this post


Link to post

Doar o alta cazatura de 400 de euro care vrea sa bata recordul de poze facute cu telefonul sau alt jaf de sapuniera si postate pe un forum.

Intelegem, in lipsa picatului cieloclub, invazia manelizarii s-a oprit pe daewooclub.

 

bey "tommy".....(omu cu nume de ketchup)........in primu rand moga a avut curajul sa-si faca topic cu masina lui(fata de tine)...... doi la mana a pus pozele pe care le-a vrut el si le-a avut(nu scrie nicaieri in ca nu ai voie cu poze in care sa apara Loganuri)......si 3 la mana chiar crezi ca daca e picat cieloclub.ro nu are lumea unde sa posteze doar pe dwclub...iar la faza cu manelizarea...daca ai ceva impotriva manelistilor e treaba ta...dar moga e un baiat cu bun simt si caracter care nu se coboara la mintea tuturor idiotilor dp acest forum...ai vorbit numai in necunostinta de cauza...si asta e daca omu asta isi permite o "cazatura de 400 de euro" bravo lui ca o intretine...a mea e o tatatura de 100 de euro si chiar ma mandresc cu ea...vezi poate esti mai bine primit pe forum la toyota...sau si acolo ti-e rusine sa iti prezinti masina

 

 

Edit moderator: Tine-o tot asa, o sa strangi repede!

Edited by Mircea
  • Like 3

Share this post


Link to post

Bey gentelmanilor, care nu aveti bani sa puneti gaz sa ajungeti de la o pompa la alta dar faceti tiuning,

eu cand ma dadeam cu cielo nou, voua va curgeau balele dupa el. Asa ca nu ma trimiteti voi pe mine pe alt forum.

Edited by Tommy
  • Like 4

Share this post


Link to post

Draga Petrik, penibilitatea nu e cauzata de pretul masinii ci de lauda cu o masina de 400 de euro careia i-a scazut valoarea dupa upgrade-uri.

  • Like 2

Share this post


Link to post

Acolo in poza aia sa isi puna tommy masina poate cad schelele pe masina si o sa aibe si el o cazatura.Ai acum o Toyota si gata esti mare ,ce sa iti zic.

Draga zmeule daca tu gasesti cielo ca al meu ca dotari si optionale la 400 de euro eu iti cumpar 3 masini,daca nu stai in banca ta si nu mai comenta tu atata ,mare atotstiutor.

Nea ketchup de unde sti tu ca nu avem bani de gaz dintr-o pompa in alta ,stai cumva la mine in rezervor???sau te-au bagat astia de la daewoo in bord la cielo???Bravo tie ca aveai cielo atunci,dar acum nu inseamna ca cine are cielo are o cazatura ,aia cu daciile saracii ce mai zici de ei???

  • Like 2

Share this post


Link to post

Aveti grija ca o ardeti pe off-topic de vreo 2 pagini incoace, incep sa cada warn-urile. Motive: Atac la persoana, off-topic si nu in ultimul rand masacrarea limbii romane.

  • Like 5

Share this post


Link to post

Acolo in poza aia sa isi puna tommy masina poate cad schelele pe masina si o sa aibe si el o cazatura.Ai acum o Toyota si gata esti mare ,ce sa iti zic.

Draga zmeule daca tu gasesti cielo ca al meu ca dotari si optionale la 400 de euro eu iti cumpar 3 masini,daca nu stai in banca ta si nu mai comenta tu atata ,mare atotstiutor.

Nea ketchup de unde sti tu ca nu avem bani de gaz dintr-o pompa in alta ,stai cumva la mine in rezervor???sau te-au bagat astia de la daewoo in bord la cielo???Bravo tie ca aveai cielo atunci,dar acum nu inseamna ca cine are cielo are o cazatura ,aia cu daciile saracii ce mai zici de ei???

 

lasa-l frate pe om sa vorbeasca...las ca fim noi sanatosi sa ne vedem de masinile noastre...el vorbeste de benzina...traiasca astia de la metrou si Ratb ca are si el cu ce sa se duca la munca...

hai numai bine frate moga si astept sa mai postezi pe aici sau unde vrei tu evolutia masinii tale...sa auzim numai de bine...

  • Like 3

Share this post


Link to post

Era si cazul ca mister Tommy sa-l faulteze si pe noul forumist.

 

Din cate stiu e se numeste inca Daewooclub,asa ca mai lasane frate,asa cu harburile noastre de 400 E,care totusi sant Daewoo.Iti poti spune frumos parerea,ceea ce nu-ti place si gata,fara al jigni.

 

Tare am asteptat la intalnirea la care au participat veteranii,baieti valabili,sa-ti STRANG mana,insa nici macar bunul simt de a ne saluta si pe noi nu ai avut.Asta spune tot despre caracterul tau...

 

App,l-am cunoscut personal pe domnu' Moga si e un tip deosebit,no fi avut el mare talent la modificari,insa asta nu inseamna ca trebuie alungat si jignit.

 

 

Scuze de :o fftopic: ,insa prea ma sictirit,mai ales ca de cateva ori eu am fost cel calcat pe cap de domnu' Ketchup...

Edited by velican_costi
  • Like 3

Share this post


Link to post

"Noul forumist" ar trebui sa invete mai intai sa scrie inainte sa foloseasca forumul ca pe propriul maculator. In privinta realizarilor se gaseste in postura lui Ion cand s-a intalnit pe poteca din padure cu Maria: "hi Marie, ai vazut gramada aia mare din mijlocul potecii, eu am facut-o". Tu ai impresia ca, daca se numeste Daewooclub, trebuie sa gazduiasca non-valorile, iar ceilalti n-au dreptul la opinie in fata realizarilor din chit si polish ? Este perfect normal sa existe o reactie, asta ne diferentiaza, nu toti de aici sunt pelikani, sa bage la gusa tot ce li se serveste !

  • Like 2

Share this post


Link to post

Velicane, vezi ca nu ti-am pocit numele tau, ca daca vrei sa facem tot felul de legaturi, te fac si eu pelikan cat ai zice peste,

si nu cred ca o sa-ti placa, asa ca mai usor cu ketchupul.

Deci putin respect, ca nu ti-am adresat vreo jignire, ok?

 

Din cate imi amintesc eu am salutat pe toata lumea, inclusiv pe tine, eu vin la intalniri inainte de a auzi tu de forumul asta.

Dar poate gresesc eu si te-am confundat sau poate nu ma cunosti tu.

Daca pe cineva am ratat din cauza intunericului sau ca a stat deoparte, nu e vina mea.

Uite ca te-am salutat si pe forum, la fel pe Darku si pe Salex, numai in ultimul timp: http://www.gmclub.ro/forum/index.php?/topic/1000-cu-autocolantul-la-spinare/page__view__findpost__p__498735

 

Cat priveste parerea ta ca te-am calcat pe cap, e doar in mintea ta. Daca vrei sa iti spun adevarul, iti spun pe loc:

ai incarcat 45 de pagini de poze pentru fiecare surub, spalare, sprituiala cu spray peste rugina si tot asa mai departe.

Pentru ca asta faci tu, reparatii de mantuiala, vopsit in bataie de joc numai sa acoperi rugina si nu ti-am zis nimic,

nah, sa nu stric bucuria omului, dar vad ca vrei sa afli. Desi altii ar trebui sa stie ca nu asa se intretine o masina.

Faceti apologia carpelii, a lucrului prost executat, ti-au spus-o altii dar vad ca tie ti-e drag de mine.

 

Si nu in ultimul rand ar trebui sa te gandesti ca baza de date nu e tinuta de cineva pe o ferma de harduri pe care sa postezi tu sau altul cate 5 mega de poze la 2 posturi fara a pune macar ceva important sau de interes comun.

  • Like 3

Share this post


Link to post

"Noul forumist" ar trebui sa invete mai intai sa scrie inainte sa foloseasca forumul ca pe propriul maculator. In privinta realizarilor se gaseste in postura lui Ion cand s-a intalnit pe poteca din padure cu Maria: "hi Marie, ai vazut gramada aia mare din mijlocul potecii, eu am facut-o". Tu ai impresia ca, daca se numeste Daewooclub, trebuie sa gazduiasca non-valorile, iar ceilalti n-au dreptul la opinie in fata realizarilor din chit si polish ? Este perfect normal sa existe o reactie, asta ne diferentiaza, nu toti de aici sunt pelikani, sa bage la gusa tot ce li se serveste !

 

da vad ca chiar v-ati pus pe distrugerea topicului asta...chiar pe orice forum trebuie sa fie "2-3 melteni"(cu vechime pe forum ca deh...tre sa se stie..) care sa se ia de incepatori...daca merge-tzi pe premiza "Pestele mare il inghite pe cel mic"......sa ne lasa-ti sa ne vedem de non-valorile noastre care totusi fac parte din grupul daewoo(si aici totusi e forum daewoo)....scuze de offtopic fata de Moga si fata de admini...

Edited by VAXXi
Atentie cu limbajul.
  • Like 3

Share this post


Link to post

Ce mai e de distrus in topicul asta? Cieloul initiatorului era gata inca dinainte de a ateriza aici.

  • Like 2

Share this post


Link to post

eu unu chiar am invatat multe din "tutorialul" daca ii pot spune asa topicului cu masina lui

 

Tocmai asta e problema, mai exista unii mai slabi de inger care iau de bune toate posturile/sfaturile de pe forum.

  • Like 3

Share this post


Link to post

Haideti sa incheiem,n-are nici un rost sa continuam.Am dat draq topicul omului,asa cum o fi el.

 

Oricum fiecare face ce stie mai bine,

 

Numai bine tuturor.

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post

Lasand la o parte "talentele" de mai sus. Eu zic sa renunti la albul ala de la ornamente pt. ca mie mi`a dat impresia ca s`a si ingalbenit, probabil de la fum de tigara, si te`as sfatui sa o lasi cum era, sau sa o faci neagra pt. ca ai si scaune frumoase, si pielea de la schimbator este neagra. Proiectoarele alea...cred ca nu le vei mai face sa lumineze vreodata dar incearca sa le dai jos si sa le speli, mai cu suflet. Din punctul meu de vedere, Cielo nu este o masina de raliu sau apropiata de o masina de raliu, asadar jantele albe eu nu le vad frumoase pe Cielo, oricum ar arata el. . . si cam atat in legatura cu masina.

 

Daca poti sa ne spui si noua povestea scaunelor, in numele celor interesati ti`as fi recunoscator.

In ceea ce priveste restul mesajelor de mai sus, zic sa nu le iei in seama. In viziunea mea, daca iti prezinti masina, ceilalti trebuie doar sa-si dea cu parerea nu sa-si impuna parerea si sa ia la misto demersul tau. Cielo sunt masini bune, sa nu ne batem joc de ele

  • Like 3

Share this post


Link to post

E din ce in ce mai clar ca Cielo a luat locul Daciei 13xx si acum ajunge pe mana tutror tiuningaretilor de colt de bloc. O spoiala, un izolir, 3 suruburi si un strop de folie si pe urma stam cu degetul pe F5 ca sa vedem daca ne lauda careva cazanul.

 

Nu se leaga nimeni de voi degeaba. Chiar daca e un forum Daewoo nu inseamna ca orice tigaie trebuie laudata. Poate mai bagati un ochi pe topicul lui Madkat sau Salex sa vedeti ce se intampla acolo.

 

Si legat de atitudinea membrilor vechi cand toti la un loc (toata sleahta de pe cieloclub, cielo powa` etc.) o sa aveti 10% din cunostintele lui Tolin de exemplu poate atunci o sa va bage cineva in seama altfel decat la misto.

  • Like 4

Share this post


Link to post

"Noul forumist" ar trebui sa invete mai intai sa scrie inainte sa foloseasca forumul ca pe propriul maculator.

mai lasane frate,

totusi sant Daewoo

,fara al jigni.

no fi avut el

prea ma sictirit,

daca merge-tzi

 

Care cazan @Steph?! Nu te băga aiurea. Se vede că nu te pricepi. În plus, reuşeşti să scrii în limba română şi să ai o exprimare coerentă, ceea ce denotă că eşti total offtopic. Te rog să nu se mai repete :mrgreen:

  • Like 3

Share this post


Link to post

Plasticele nu s-au ingalbenit ,e culoare crem iar in legatura cu proiectoarele am cu ce sa le curat insa nu am si timp.Scaunele sunt de pe opel calibra ,le-am primit cadou de la un verisor de al meu urmand sa iau si bancheta cand ajung la el in Craiova.

In legatura cu "compania" puteti sa comentati pana vi se ia vopseala de pe tastatura.Pentru voi o masina veche e automat cazan,dar unele cazane au dotari la care voi visati

  • Like 1

Share this post


Link to post

Xenon pe un far care nu-i pentru xenon este o anti-dotare, ca sa nu zic ca-i o prostie care sa-i deranjeze pe ceilalti. Este irational sa "dotezi" o masina a carei viitor pe termen scurt este REMAT-ul, sunt bani aruncati pentru o ambitie care impresioneaza doar pustii fara minte. Asta-i incapatanarea de necalificat pentru a spune ca el poate face acum, ce n-a facut fabricantul acum 15 ani. Despre ilegalitatea modificarilor la sisteme care tin de siguranta circulatiei pe drumurile publice nici n-are rost sa vorbim, pe tine nu te intereseaza ceilalti, existi doar tu si cu tine, oricum, aceste masini sunt facute sa "straluceasca" in pozele facute in parcare pe forumuri de copchii fara minte. In timpul pierdut poti produce, daca ai cu ce, banii pentru o masina la care dotarile vin de la cei calificati sa le faca. Dar, se pare ca, niciun angajator si niciun client nu apreciaza realizarile tale la asa un nivel. Daca ai intelege inutilitatea demersului si ridicolul situatiei, nu te-ai mai expune cu atata falosenie in public.

Edited by tolin
  • Like 2

Share this post


Link to post

Masina nu are vreo dotare la care sa viseze cineva de pe aici (exceptand poate scaunele de la dezmembrari - de care am avut si eu pe Espero dar nu le-am considerat tuning ci necesitate). Drept urmare, conform definitiei tale, este un cazan.

  • Like 2

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...