Jump to content
Sign in to follow this  
augustinionut

Mâtzu' si Motanu'

Recommended Posts

O auzieam eu pe o femeie zicand ca stau rau cu locurile de parcare si parcheaza Tico-ul in duba sotului ei :) ) se pare ca e posibil.

Gatito, nume elegant in loc de Matu? Sau gatito-finito :D

Share this post


Link to post

Motaneatza :D prin Ardeal, la baietii cu transportul. Mi-am amintit ca tre sa lipesc oglinda centrala...

post-13903-0-97593200-1471889141_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Apropo de transport, nici azi nu a ajuns motaneata. cica sambata duminica nu se circula Italia Franta, cica e stricata turbina la camion prin Slovenia...

+34642866693 , Ioan Florin, banuiesc ca nume de familie Igna din Orastie Deva. Cine cunoaste rog sa imi dea ceva referinte despre individ.

Share this post


Link to post

Eu vazui recent un matiz cu placute de romanica pe la periferia orasului, da' nu cred sa fi fost al tau, Ionele ...

 

:mrgreen:

Share this post


Link to post

Saga s-a terminat. Au plecat vineri desi au zis ca plecasera de martea trecuta (in urma cu o saptamana si). Au mers cu matizul 800 km din Fanta ca sa preia alta masina in camion. Saracul motaneata a fost condus de doi tigani ardeleni burtosi. In fine. Ma doare capul , acum imi inec amarul in bere.

post-13903-0-16603600-1473006710_thumb.jpg

Edited by augustinionut

Share this post


Link to post

Deci ai dat singur review #730. Nasol.

Share this post


Link to post

Maine am itp. cum cei de la Daewoo nu au scos un certificat COC pentru masina, ma costa itpul 200 euro, pentru ca il vor omologa ca la RAR. Cine naiba stia in 2007 ca va ajunge sa se inmatriculeze un matiz in Spania in 2016?

Share this post


Link to post

O intrebare: cu banii pe care i-ai dat pe drum pt aducerea masinii in Spania, pe ITP-ul lor si pe cei cu care o vei inmatricula acolo nu gaseai una gata inmatriculata acolo? Ce faci cand revii cu ea in Ro? O reinmatriculezi?

LE: se pare ca ti s-a mai adresat intrebarea asta... :mrgreen:

Edited by cris06

Share this post


Link to post

Matizul nu revine in Ro. Poate merge ca avans de o masina noua, daca imi va merge mai bine ca acuma (program rabla). De banii astia nu gaseam nici o masina in mintile ei, care sa o stiu eu repara si simti, si sa aiba piese ieftine. si era pacat de mitz sa rugineasca acasa, am bagat atata suflet in el. Un matiz spaniol se vinde cu 2-3 mii euro, si e fabricatie 2000.

http://www.ooyyo.com/spain/used-daewoo-matiz-for-sale/c=CDA31D7114D3857F111BE56FBA54355BF9A61D6611F286/

Edited by augustinionut

Share this post


Link to post

Matizul nu revine in Ro. Poate merge ca avans de o masina noua, daca imi va merge mai bine ca acuma (program rabla). De banii astia nu gaseam nici o masina in mintile ei, care sa o stiu eu repara si simti, si sa aiba piese ieftine. si era pacat de mitz sa rugineasca acasa, am bagat atata suflet in el. Un matiz spaniol se vinde cu 2-3 mii euro, si e fabricatie 2000.

http://www.ooyyo.com/spain/used-daewoo-matiz-for-sale/c=CDA31D7114D3857F111BE56FBA54355BF9A61D6611F286/

Stiu ce zici :D Eu sunt tot cu Daewoo, dar Cielo (mai greu cu parcatu')

Share this post


Link to post

A mea e pe Romania (VS chiar). A fost luata pe firma, iar acum circul cu procura :D n-am pus-o niciodata pe numele meu

L.E. : Am " papel especial " :) )

Edited by dar1us

Share this post


Link to post

Aha. 216 euro itpul si fisa tehnica redusa, ca daewoo nu a fost in stare sa stampileze o hartie de omologare europeana.

Share this post


Link to post

Bine ca l-ai trecut fara probleme si sa te bucuri de ea ;) Sa ai drumuri bune (drumurile aici sunt bune, mai ramane doar sa te bucuri de ea)

L.E. : Ca sa ma laud :) ) eu am adus-o pe roti Am facut o plimbare de joi noaptea pana sambata noaptea cand ajuns in BCN

Edited by dar1us

Share this post


Link to post

Joi am programare la biroul de trafic, inmatriculari. Sper ca marti sa imi scot maseaua ce ma dore de 2 saptamani. Sper ca vineri sa am deja numerele ca sa ii fac si asigurarea pe spania. CAm 140 euro m-ar ajunge pe an.

Pana una alta, cod eroare 131 pe hobdrive. (navigator miomoov unlocked si cu programul hobdrive si elm232 bluetooth. ). Mai studiem, MIL nu se aprinde in bord.

 

Uitam, verific consumul cu metoda plin-plin. Deabia astept sa vad cat consuma pe autostrada :D

Edited by augustinionut

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...