Jump to content
Sign in to follow this  
steph

Muzica In Ticolino

Recommended Posts

Nu vreau sa le inlocuiesc pentru volum ci pentru claritate.

Ma gandesc ca fiind asa de inghesuit spatiul acolo, intreg bordul joaca rol si de nitica incinta...

Share this post


Link to post

Sa revii cu impresii dupa ce le pui...

Bordul e inutil in jocul de-a incinta. E ca si cum ai deschide portbagajul cu difuzoare pe polita. Tot ce-i bass dispare (si difuzoarele se misca periculos mai mult la aceelasi volum)

Share this post


Link to post

Azi l-am scos si pe cel din dreapta, mult mai usor (~ 10 min). S-ar putea ca noile difuzoare sa trebuiasca "bricolate" nitel, astea originale n-au decat doua urechi de prindere. Din cate mi-am dat seama, ca sa incapa in locasul de pe partea dreapta, difuzorului ii trebuie eliminata cel putin o ureche. :-?

O sa revin cu detalii.

post-18181-0-86370800-1362583117_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Gata, am rezolvat pana la urma. N-a mai fost nevoie de nicio ajustare, au incaput la fix.

post-18181-0-41880000-1366045002_thumb.jpg

 

Sunetul e mai clar, zic ca a meritat efortul.

 

Share this post


Link to post

Salut, am o problema si nu stiu pe cine sa intreb: am in masina un cd player Blaupunkt care imi face mari probleme: nu mai accepta niciun cd inautru sau daca se intampla, imi apare pe afisaj "cd error"; radioul-slabut(deoarece nu e conectat la antena).Cand am cumparat masina avea radiou original cu 'ajutorul' caruia nu prindeam nimic.Exista vreo sansa pt cd-player sau trebuie sa achizionez altul?si daca da de care (cunostinta care mi-a montat playeru a spus ca locasu ala pt player e destul de ingust si nu as vrea sa dau banii aiurea). Sugestii? Multumesc!

Share this post


Link to post

salut! ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi pareri? in legatura cu o baterie care sa faca fata la un amplificator magnat 2x500w (asa scrie pe el nu stiu daca sunt rms),si sa nu am probleme cu incarcatul.multumesc

Share this post


Link to post

Pai nu bateria face fata, ci alternatorul.

Daca ar fi reali, ai avea nevoie de niste monstrii de cabluri: 1kW la 12V inseamna 83A. Ca idee, demarorul consuma cam asa! Ar fi necesrae niste cabluri cu sectiunea de 50mm^2. Inclusiv de la alternator. Cablul masinii de la alternator la acumulator are 4-6mm^2.

Alternatorul poate da 50A. Daca ii ceri mai mult, il poti arde

Share this post


Link to post

Pai nu bateria face fata, ci alternatorul.

Daca ar fi reali, ai avea nevoie de niste monstrii de cabluri: 1kW la 12V inseamna 83A. Ca idee, demarorul consuma cam asa! Ar fi necesrae niste cabluri cu sectiunea de 50mm^2. Inclusiv de la alternator. Cablul masinii de la alternator la acumulator are 4-6mm^2.

Alternatorul poate da 50A. Daca ii ceri mai mult, il poti arde

 

 

 

amplificatorul cred ca are 100w rms.l-am avut p un golf 3 si nu am avut probleme.ms

Share this post


Link to post

Atunci nu-i problema. Daca asculti muzica cu motorul oprit, atunci ar fi buna o baterie de ~50Ah. Dar nu exagera, ca bateriile auto nu-s facute sa fie descarcate (prea mult).

Share this post


Link to post

Salutari, am o intrebare in legatura cu playerul la un tico. Cand pui alt player fata de cel original trebuie facuta vreo modificare la alimentarea lui? in sensul in care eu am montat unul si nu se aude destul de tare. la alta masina duce acelasi player tot sistemul audio si la mine nu duce 2 boxe sony. Ms

Share this post


Link to post

Salut! Vreau sa montez un MP3 2din in Tico.

A mai montat cineva pana acum?

Aveți idei cumva as putea sa fac aceasta "operatie"?

Mulțumesc anticipat!

 

Trimis de pe al meu XT1700 folosind Tapatalk

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...