Jump to content
Sign in to follow this  
djuac

Tendoane spate Tico

Recommended Posts

Tendoanele spate se schimba cu totul sau se gasesc si bucsi separat?

Share this post


Link to post

din ce stiu (si eu tb sa le schimb), se schimba nu cu tot cu bucsi, ci cu suruburi. adica tb sa taie suruburile ca sa le dea jos, ca altfel nu se poate, asa ca tb sa cumperi si de alea. de bucsi nu stiu nica... nu stiu daca pot sa-ti schimbe doar bucsile :?

Share this post


Link to post

Se pot schimba numai bucsele (in service). Fiecare brat spate are 3 bucse la 130.000 lei bucata, deci 390.000 lei bucsele pentru un brat. Bratul spate complet (include cele 3 bucse) costa 800.000 lei (cumpararea lui va scuteste de manopera pt inlocuirea bucselor).

Uneori e necesara si inlocuirea suruburilor (din experienta la 1 din app 10 cazuri)

Share this post


Link to post

unde gasesc si eu bucsi de tendoane si suruburi? un telefon ceva o adresa (nu sunt din bucuresti sunt din Giurgiu)

merci

 

:wallbanger:

Edited by b03hxt

Share this post


Link to post

Si cam care sunt simptomele tendoanelor/bucselor terminate?

Share this post


Link to post

imi troncane pe spate amortizoarele le am schimbat si alea (bucsile) mai sunt

 

:lavolan:

Share this post


Link to post

am inlocuit tendoanele...merge belea...bineinteles ca a trebuit sa tai suruburile...si scuze de reclama ar de la dl nicu barbu le-am luat... :)

Share this post


Link to post

cine este nenea nicu barbu ???? peste tot scrie despre dansul... unde ,ce,cum ???pls

Share this post


Link to post

 

 

cine este nenea nicu barbu ???? peste tot scrie despre dansul... unde ,ce,cum ???pls

 

 

intrebare si raspuns...

Share this post


Link to post

multumesc ...

Edited by exemplu

Share this post


Link to post

Ce intelegi prin "merge belea" ? Ce s-a schimbat asa radical?

Share this post


Link to post

pai sa zicem ca se simte un plus de confort fata de cele care au dus si indurat cu stoicism gropile din Bucuresti timp de 5 ani...

Share this post


Link to post
Ce intelegi prin "merge belea" ? Ce s-a schimbat asa radical?

 

Ehehe... daca ai fi mers tu cu al meu tico cand avea bucsile tendoanelor atat de varza incat roata avea un joc de 10cm in axul masinii... sa fi vazut tu dupa ce le-am schimbat cum mi se parea aiurea ca nu se balanseaza stanga dreapta spatele in cea mai mica curba...

Sorane, depinde de cat de varza erau cele vechi...

Share this post


Link to post

Pai da asa este...dar totusi nu e indicat sa lasi sa ajunga in situatia aia...cel putin la mine nu cred ca se va ajunge asa vreodata. Mai bine nu merg cu masina decat sa merga asa!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...