Jump to content
Sign in to follow this  
SORAN

Accidente... vazute sau suferite

Recommended Posts

Mai se poate, ce sa zic. Eu am avut accidentul in 2005. Daca au schimbat sistemul,nu stiu,poate fac RCA doar la cele ce ies mai des?

Share this post


Link to post

Mda. Da' la rusi pare sa fie ceva aparte, oricum :D

 

Inca unu', unde se vede cum actioneaza karma:

 

iHrp2.gif

Share this post


Link to post

Eu am remarcat faptul ca terminatia parapetului e "ingropata" in drum. Daca era la noi, nu mai scapa asa ieftin.

Share this post


Link to post

Se vede de la o posta ca-i facatura. Animatie.

Share this post


Link to post

Accident Baba Novac Constanta; in aceasta intersectie este un accident in fiecare luna.

post-23641-0-48024400-1350324670_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Tu nu mai circula pe acolo. Nu vezi ca-i periculoasa strada aia. :mrgreen:

Share this post


Link to post

Multumita strazii nemarcate am sarit la trambulina intr-o curba de pe langa Moldovita. Trambulina se continua cu drum de tara. Norocul meu. Ghinionul drumarilor:sa-i foot.

Share this post


Link to post

Bdul Bucurestii Noi, intersectie cu Soseaua Chitilei, una bucata baiat destept da blana din Soseaua Chitilei sa intre catre Jiului si ia in plin o autoutilitara mica pe care o infige in marginea opusa a drumului, ranind grav ambii pasageri...

Share this post


Link to post

Stai sa dea si de Carmegeddon 2 si 3, atunci distractie :banana: . Dupa cate se pare si-a uitat franele acasa sau undeva pe drum

Share this post


Link to post

Eu tin cu dintii si aplic: nu alerg pe trecerea de pietoni si traversez doar dupa ce m-am asigurat ca autovehiculele (soferii) care se apropie mi-au inteles intentia aka incep sa franeze. Aceste reguli cred ca sunt predate (inafara de cele spuse de parinti) din clasa intai. Nu vreau sa inculp sau sa disculp pe nimeni (clar, masina circula cu viteza prea mare pt. acea zona) dar aici se ajunge la vorba "mori cu dreptatea in mana".

Share this post


Link to post

Nu e primul accident grav ce se intampla acolo. Pariu ca o vor semaforiza si pe asta.

Share this post


Link to post

Mda, mi-aduce aminte de "gazela" de vreo 16-17 ani ce mi-a aparut din spatele unui camion (ce se deplasa din sens invers), butonand la greu un telefon pe o trecere de pietoni din Busteni... Stiu doar c-am dat in frane cu disperare de mi-a zburat tot prin masina, fiica-mea sub scaun, etc; aveam vreo 30-40 maxim si am oprit la 2 metri de ea, noroc cu gumele Michelin de 225/17" si cu asfaltul uscat in zona aia... Am ajuns sa ma feresc ca de naiba de banda 1 prin oras, nici nu stii cum iti sare vreun zevzec de pe trotuar in fata, am observat multi care se arunca pe trecere fara macar sa arunce o privire in stanga...

Share this post


Link to post

Pai "daca sunt pe trecere" ? :) Nu mai conteaza nimic altceva, ei "sunt pe trecere". Si fatuca de mai sus tot "pe trecere" a fost...

 

La fel, nu neg vinovatia soferului, se vede clar faptul ca viteza lui este mai mare decat "media", cine cunoaste zona circula cu atentie, insa nu suport genul de gandire "sunt pe trecere", o siti prea bine, nu o mai exemplific. Am o singura vorba pentru ei: "pariezi cu viata ta ca eu pot opri pana in trecerea aia?".

Gandirea este similara cu a unor motociclisti in preajma masinilor, si a unor automobilisti in preajma tirurilor, autospecialelor, microbuzelor...etc.

Tot ceea ce conteaza in toate cazurile enumerate mai sus esta ca daca ala mai "mare" face o miscare neinspirata din varii motive, TU, ala mai mic esti cel care sufera. Restul e can-can.

Edited by Dj_Dark

Share this post


Link to post

Oarecum oftopic: exista claxon cu zgomot de franare pe asfalt? Da' franare dinaia crancena, sa le sara inima din chept la astia de traverseaza ca vita.

Share this post


Link to post

Pai de ce nu ? daca nu exista, iti faci, Claz avea unul programabil :)

 

Inca una de la rusi ... cand esti hotarat sa faci X1 din X5:

bmvvsbridge001-10.jpeg

bmvvsbridge001-9.jpeg

bmvvsbridge001-8.jpeg

bmvvsbridge001-7.jpeg

bmvvsbridge001-6.jpeg

Share this post


Link to post

2 fast, 2 wide.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...