Jump to content
Sign in to follow this  
SORAN

Accidente... vazute sau suferite

Recommended Posts

Cum sa-ti faci decapotabila ieftin:

 

mazda2.jpgmazda3.jpg

mazda4.jpgmazda5.jpgmazda6.jpgmazda1.jpg

Share this post


Link to post

Trebuie sa fi logat, bla bla bla, facut cont, bla bla bla, si tot nu il pot viziona!

Share this post


Link to post

Merita. Macar o luna- doua respecti viteza si legislatia dupa filmuletul asta.

Share this post


Link to post

Viteza doar a agravat, prostia a fost alta. Si nici cel de pe contrasens nu l-a vazut pe prost ca sa franeze din timp.

 

PS Nici camionul nu e basma curata. Daca nu frana, ala vroia sa se bage in spatele lui, asa n-a mai avut loc. Este un reflex foarte prost asta cu franatul cand cineva vrea sa te depaseasca, eu incerc sa scap de el, am patit-o si eu odata cand m-am bagat aiurea si numai prezenta de spirit si faptul ca m-a vazut ala de pe contrasens m-a salvat de la un posibil accident.

Edited by Dj_Dark

Share this post


Link to post

Pai cum sa-l vada daca era mascat de ditamai tiru', si in curba la stanga?

Share this post


Link to post

Azi in juru orei 17,circuland pe Bv lapusneanu,un nenorocit cu un logan,i-a taiat fata la un biet motociclist,acesta intrand in logan,motocicleta s-a facut praf,loganu s-a facut si el praf,aripa,roata rupta,aripa infundata si parbrizu spart.

 

Baiatu de pe motor circula regulamentar,dar soferu din logan vroia sa faca stanga,si nu a mai asteptat sa treaca motociclistu.

 

A venit Smurdu,si cand l-au luat,ce sa vezi,un mos de Buzau,cu un avensis,mergea pe banda a 3-ia,noi toti ne-am tras pe dreapta,sa Ii facem loc la ambulanta,si el nici nu se clintea de pe banda,cei din ambulanta au folosit statia sa Ii spuna sa se dea la o parte,el nimica,mergea tot inainte,pana s-a enervat soferu de la ambulanta si am inceput sa tipe la el prin statie,sa se dea la o parte,intr-un final intra pe contra sens,in plin trafic,cat pe ce sa intre in el, cei de pe sens opus,el deja era pe alta lume,nu cred ca mai stia pe unde sa o ia.

Share this post


Link to post

La locul nepotrivit...

dobitoc.jpg

Share this post


Link to post

Mi-am luat-o si eu ieri... Din nou... In spate. De la un cascat care cauta ceva in torpedou in timp ce toata coloana frana. Urmarea: bara zgariata pe toata latimea ei, armatura de bara sparta, 2 senzori de parcare nefunctionali... Misto nu... Si ca sa fie si mai misto, RCA-ul e la Carpatica...

Share this post


Link to post

Pfu :( o faci pe Casco, nu ?

Share this post


Link to post

Evident!

Share this post


Link to post

Cei de la CASCO mai accepta varianta asta?

 

 

Share this post


Link to post

Da, se cheama actiune Casco in regres pe RCA.

Share this post


Link to post

Vineri in jurul orei 19:30 eram pe la jumatatea distantei itre Sebes si Sibiu, la iesirea din Apoldu urcam panta cand de pe contrasens un tir la 100m de mine vireaza brusc stanga, cand ajunge in diagonala intoarce brusc dreapta ,trece prin fata mea si sare pe langa un podet exact intr-un paraias care era perpendicular pe drum.Am oprit am trecut drumul la el, soferul cobora din cabina, nu a patit nimeni nimic dar nu stia nici soferul ce s-a intamplat.

Edited by danutza

Share this post


Link to post

A adormit la volan.

Share this post


Link to post

Da, se cheama actiune Casco in regres pe RCA.

 

 

Sper ca ai fost la politie pentru PV si nu te-ai dus pe amiabila...

Share this post


Link to post

Amiabila, nu a fost nevoie de PV. Cei de la Casco au zis ca nu e nicio problema, sunt invatati sa se judece cu cei de la Carpatica, castigand astfel mai multi bani :) )

Share this post


Link to post

29.06.2011, Barcanesti, ora 11:00. Efectul traversarii prin loc nepermis:

 

001.jpg 002.jpg 003.jpg

 

Nu stiu daca pietonul a supravietuit, traficul a fost partial oprit pina la plecarea ambulantei.

 

LE: Am aflat cu putin timp in urma ca pietonul nu a supravietuit :( .

Edited by Salex

Share this post


Link to post

In fata mea cu 2 masini,pe Barbu Vacarescu.Acum juma' de ora...42000000.gif

post-18944-0-61123000-1311251812_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Wow, ce s-a infipt ! sa vad daca o mai baga p-aia cu "nu te-am vazut" :wallbanger:

Share this post


Link to post

Dap,Faza e ca prima era incarcata cu nisip,iar a doua,cea infipta cu pamant.Nici nu ma gandesc ce s-ar fi intamplat daca prindea vreun turism intre ele.

Share this post


Link to post

Basculisti profesionisti. Condus astia basculele alea de parca-s masini sport...

Share this post


Link to post

Basculisti profesionisti. Condus astia basculele alea de parca-s masini sport...

 

Eu cred ca sunt cei mai periculosi in trafic.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...