Jump to content
Sign in to follow this  
Cla

Jante din aliaj pt Cielo

Recommended Posts

Salut.

Caut un set de jante Wolfrace Suzuka de 15" si nu gasesc pe nicaieri. Ma puteti ajuta cu un nume de magazin, o adresa web ceva? Am cautat la Depozitul de anvelope si nu aduc decit prin aprilie/mai, la Soral peste 3 saptamini si sunt cam scumpe la ei..., deci daca a vazut cineva vreun magazin care sa aiba aceste jante, please help me !!!

Share this post


Link to post

Nu stiam ca si ei aduc jante. Le-am trimis un e-mail si sper sa-mi raspunda, daca nu ... o sa-i sun. Multumesc pt informatie. :D

Share this post


Link to post

Astept pareri referitoare la noile mele jenti de la toti forumistii ...

 

PS: jantele sunt BORBET de 16` 215/40 ( pret 200 EURO )

 

post-1634-1143786148_thumb.jpgpost-1634-1143786224_thumb.jpgpost-1634-1143786281_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Hmmm, sincer? Cred ca sunt prea inguste cauciucurile, mergeau cel putin 225 la jantele alea, oricum si alea care le ai iti ating in aripi si nu poti pune greutate pe spate... S-ar putea sa ai pb. si cu directia, rulmenti, insa jantele sunt super faine!

Share this post


Link to post

Eu cred ca in vara ai sa pregatesti telescoape noi.

Si ceva bucse, pivoti.. dar asta e o bagatela ;)

 

Apropo.. i-ai intarit suspensia?

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Jantele sunt frumoase, dar ca sa mearga pe Cielo mai trebuie facute cel putin cateva lucruri:

 

- umflat aripile pe spate

- coborata garda la sol prin schimbarea suspensiei

 

 

 

P.S. Parerea mea. :P

Share this post


Link to post

Jantele sunt frumoase foc, arata ft. bine pe masina.

Nu cumva iti ating pe spate la pasaj, la greutate sau la tangaj?

Un pic cam mari pt. cielo dar oricum felicitari pt. initiativa, sa ne spui cum se comporta masina in timp, cad mai repede anumite piese ...

Share this post


Link to post

Pasajul ala se poate indoi cu ciocanul sau cu, ceva dar sincer tot va atinge atunci cand vor fi 2 persoane adulte in spate.Eu am avut pe 15 talon 50, 195,si cu toate ca am indoiat buza tot au atins,e drept ca ffff rar

Si daca ai talon 40 atunci sa nu mananci mult cand te urci la volan ca oricum iti va macina mancarea in tine.A devenit foarete rigida si la mine cu 50 dar la tine cu 40.Si inca ceva servodirectia devine un pic mai grea

Edited by geti

Share this post


Link to post

M-am hotarit sa le dau jos cu toate ca arata foarte bine, voi cauta altele mai "potrivite" fara sa fie nevoie de atitea modificari la masina

Multumesc pt. reply-uri

 

Rog pe cineva sa inchida topicul ...

Share this post


Link to post

o decizie inteleapta

Share this post


Link to post

Astea care sunt pe masina, cu cat le-ai cumparat?

Share this post


Link to post
...PS: jantele sunt BORBET de 16` 215/40 ( pret 200 EURO )

Share this post


Link to post

Mda, shi doar am citit de la inceput :wallbanger: , bucata e 200 de euro ??? Intreb pt ca am vazut pe net cu 140 de euro/bucata.

Share this post


Link to post

Toate 4 cred ca sunt 200 euro, pt. ca arata a SH (sunt lovite un pic pe exterior).

Share this post


Link to post

Am vazut jante faine in Metro, CMS super ieftine la aprox. 1700k lei/buc (14 toli), aveti idee de unde se poate procura inelele alea de centrare si cam care ar fi pretul lor???

Share this post


Link to post

PT toata lumea jantele sunt SH sunt un pic zgiriate 2 din ele la margini ( la buza ) le-am vindut cu 350E la cineva din TIM. pt un renault megane

 

PS: pretul 200 E a fost pt toate 4 buc ( luate de la un fff bun prieten )

Daca le vrea cineva pot sa va dau nr. de telefon ...

post-1634-1144301885_thumb.jpg

Edited by maxtze

Share this post


Link to post
Am vazut jante faine in Metro, CMS super ieftine la aprox. 1700k lei/buc (14 toli), aveti idee de unde se poate procura inelele alea de centrare si cam care ar fi pretul lor???

 

Inelele de centrare se comanda dupa ce cumperi jentile, la Radacini cei de la care le iau Metro. Trebuie sa spui pt ce masina sunt inelele. Acum nu stiu daca mai costa si ceva bani dar pe piata costa cam 10 euro un inel, parca.

 

Later edit: Cel mai bine suna la Radacini si vezi cat costa inelele.

Edited by Florinut

Share this post


Link to post

40 de euro 4 inele...deci aproape 9 mil toate jantele cu tot cu inele.

Nu prea-mi mai convine atunci, am vazut la 10 milioane 4 jante cu tot cu inele (noi noute pentru cielo, la un magazin de piese daewoo) dar nu CMS ci alta marca dar aratau superb, mult mai faine ca alea din metro, am sa postez intr-o zi cu numele lor sa-mi spuneti o parere despre marca asta (acum nu-mi vine in minte denumirea)

Share this post


Link to post

Jante 14" la 850ron KM storm noi cu tot cu inele le vedeti (le-ati vazut) la intalnire. Poze n-am deocamdata.

Share this post


Link to post

UNDE??????? Vreau si eu

Share this post


Link to post

maxtze, pe mine m-ar interesa niste jenti Borbet T daca stii undeva de vanzare anuntama, da sa fie SH. C-am tot marimea asta care o ai tuh, numai ca pe 15".

Share this post


Link to post

...jante borbet pe 15" exact ca alea din poza...vei gasi la nr asta de tel zi ca esti din partea lui vali...0721668353

Share this post


Link to post

SAL, eu am o mica mare problema, eu vreau niste jante Borbet T, da sincer inca nu stiu ce marime, va arat poza cu jentile pe masina shi poate imi ziceti shi mie ce marime sunt :( , ce stiu este ca eu vreau pe 15"

Am vb cu cineva shi mi-a zis ca sunt : Fata: 195/45/16 ET 35 si spatele 215/40/16 ET 15, FATA: 7,5J si spatele 9J. Voi ce ziceti ?

post-3009-1144397227_thumb.jpg

post-3009-1144397275_thumb.jpg

post-3009-1144397288_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Pana la urma, pe Cielo, dupa ce umflu aripile pe spate, o sa pot pune 195/50/15, fara sa am probleme ?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...