Jump to content
Sign in to follow this  
B33GLM

Fise Bujii

Recommended Posts

https://www.ngk.com/product.aspx?zpid=9328

am gresit, e de 5kohm nu de 15 :)

 

https://www.ngk.com/product.aspx?zpid=9482

 

Am verificat doar cele recomandate, dar sunt convins ca si ceilalti producatori ofera acelasi lucru

Nu cred ca mai exista decat cazuri speciale fara rezistenta, tocmai din cauza parazitilor pe care ai provoaca.

 

Edited by Dj_Dark

Share this post


Link to post

Eu ma declar multumit de GM-urile pe care le-am luat, am scapat de tremuratul pe care-l avea la rece motorul si parca raspunde si ceva mai bine la acceleratie.

 

Pt moto stiu sigur ca exista bujii fara rezistenta, eu am optiunea asta in carte la una dintre ele (model de sua).

Share this post


Link to post

Momentan imi incerc norocul cu originalele parts - mall. Au 6 zile, ~1500km si fara licirici, deocamdata. Sper ca astfel sa si ramina.

Share this post


Link to post

Dupa 13 ani a cedat si prima fisa CHT din fabrica .. Le-am inlocuit pe toate cu cele de la tesla care le aveam de rezerva iar la cald aveam pierderi de putere (asta dupa ce am inlocuit fisele) . No bine zic , ma duc iau beru 140 de lei , le masor ... 6.4 , 6.6 , 5.8 si 6.5 .. le pun pe masina si invie subit in sarcina , tragea de o lua naiba .. asta tinand 3 zile ca acuma merge mai rau ca inainte cand aveam tesla . Ma gandesc sa pun 3 fise CHT si cea de la tesla , oare or avea ceva fiind una de un fel ?

Share this post


Link to post

Fix acelasi lucru l-am patit si eu cu putin timp in urma. Am rupt o fisa Packard si am mers pe Tesla ... Mersul in colturi m-a facut sa pun 3 fise Packard si 1 Tesla, merge OK.

Share this post


Link to post

Se pare ca dupa ce am postat aicea si am "felicitat" fisele beru masina si-a revenit si numai face figuri... Merge foarte ok pe beru chiar daca are valori mai mari 🙂 . Ma gandesc la urmatoare revizie sa schimb si bujiile pe beru sa vad daca se simte o diferenta . Momentam am NGK de care sunt multumit !

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...