Jump to content
Sign in to follow this  
Senna

Rampe Publice

Recommended Posts

Intrucat nu mai am sant in curte, caut o rampa pe care sa pot urca masina ca sa pot lucra linistit pe sub ea. Am gasit una printr-o curte in paragina din zona fabricii Policolor, am surubarit linistit pe la burta masinii fara sa ma bage cineva in seama, desi se fofilau unii pe acolo. Problema e ca era prea lata pt ampatamentul de Tico, care a urcat si coborat tarsaind cu flancurile interioare ale anvelopelor in cele doua benzi de ghidare.

Postati va rog daca ati mai vazut asa ceva si unde.

Edited by Senna

Share this post


Link to post

GALATI

Rampa la depozite, in spate la complex Galatex. Ca localizare se afla unde se termina sinele de cale ferata de la depozite.

Share this post


Link to post

Senna, poti fi mai exact? Unde pe langa Policolor ?

Share this post


Link to post
Problema e ca era prea lata pt ampatamentul de Tico, care a urcat si coborat tarsaind cu flancurile interioare ale anvelopelor in cele doua benzi de ghidare.

 

Ala e ecartamentul... Ampatamentul e distanta dintre osii...

 

E o rampa si pe la mine printre blocuri, imi faceam eu toba la Opel-ul vechi acolo. Sa vad daca a mai ramas free. Zona: Petrom Diham.

Share this post


Link to post

Am vazut asa ceva mai demult pe la Spit de Urgenta Floreasca, pe straduta din fata spitalului sau pe urmatoarea, numai ca era de forma groapa cu scara pe sub masina. Banuiesc ca blocul respectiv de langa a venit cu pachet complet: garaje + rampa.

Share this post


Link to post

in zona Baneasa nu stie nimeni asa ceva?

Share this post


Link to post
Unde pe langa Policolor ?

 

Mergi pe db Theodor Pallady spre A2, treci de Sicomed si mai mergi cam 1km. Trebuie sa virezi stanga si sa intri intr-o curte unde isi are sediul firma BT International. Mai bine ne vedem si mergem impreuna acolo, in caz ca nu gasim o alta asemenea facilitate mai apropiata ;)

 

@VIPER Am gresit, am scris ampatament in loc de ecartament. Ca sa nu le mai confund, o sa ma gandesc la o cale ferata, care are doar ecartament aka distanta dintre sine ;)

Edited by Senna

Share this post


Link to post

Senna, poti sa-mi dai un punct de reper mai precis ? Trec de depoul RATB, sau de stadionul Policolor? De BRD, sau de VAMA SOCUM ? Te rog sa-mi spui azi, daca se poate caci as avea nevoie de o asemenea rampa azi.

Share this post


Link to post

Am fost astazi la rampa din zona Policolor. Mergeti pe Theodor Pallady spre A2, treceti de Policolor si mai mergeti putin pana ajungeti in dreapta statiei de tramvai "Chimopar". Imediat dupa statie se poate intoarce, voi insa faceti stanga si intrati intr-o curte cu portar si lant. Parola este: "Merg la BT International" :) Intrati in curte, virati prima la dreapta, apoi stanga, apoi iar dreapta si iar stanga. Va aparea rampa. Daca tot nu gasiti sunati-ma: 0743.222.090 si 0722.360.882. Succes!

Share this post


Link to post

@Mad MAX In zona Baneasa este o rampa in zona ELECTRONICA, pe Dimitrie Pompei, cum vii dinspre Metrou Pipera spre capatul tramvaiului 16 pe partea dreapta.Nu este foarte stralucita, dar te descurci.

Share this post


Link to post

Salutare,

Aveam o rampa auto in spatele blocului pe care o folosea tot cartierul, dar cei de la primarie au demolat-o pentru nu stiu ce renovare. Acum caut cu disperare o alta rampa pe undeva prin Bucuresti. Poate sa ma ajute cineva cu niste locatii de rampe auto?

Sunt foarte utile pentru mici verificari sub masina.

Multumesc anticipat!

 

 

Share this post


Link to post

Acum mai bine de 10 ani am schimbat ferodourile discului de ambreiaj de la Dacie pe o rampă din curtea de la Polizu.

Să ne spună politehniștii dacă mai e...

Share this post


Link to post

Daciotii graiau prin 2009 cei drept : In targ la tarlungeni in fostele poligoane

O mai fi valabil ori ba ...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...