Jump to content
Sign in to follow this  
dxr

Daewoo Matiz E

Recommended Posts

Mar interesa cum ai procedat cu lux de amanunte sa fixezi soclu de bec in plasticu din stopuri penru frana ca eu mam tot gandit s-im da cu rest.

Share this post


Link to post

Imi poti spune si mie de unde ai alimentat benzile cu leduri de pe fata de portiera, ca as vrea sa instalez si eu niste lampi de portbagaj acolo care sa bata la picioare ...

 

Multumesc anticipat :drinkers:

Share this post


Link to post

Benzile cu leduri sunt alimentate de la plafoniera...

 

Soclurile pentru becurile suplimentare le-am fixat cu silicon universal... Asta dupa ce am dat gaurile cu un milimetru mai mici decat ar fi trebuit ca sa intre soclul becului un pic fortat... In weekend o sa incerc sa dau un stop jos ca sa fac niste poze... Pana atunci pun niste poze luate de pe net cu o alta idee de prindere...

 

 

Se recupereaza de la un stop vechi/spart sistemul de prindere al soclului post-2313-1240866476.jpg si cu un silicon/poxilina se lipeste pe stopul de Matiz post-2313-1240866619_thumb.jpg. Se fac legaturile electrice si gata post-2313-1240866646_thumb.jpg

Edited by dxr

Share this post


Link to post

Daca i-ai vopsi si barile in culoarea caroseriei, ar arata mult mai bine.Parerea mea. In rest, foarte aratoasa.

Edited by ygor

Share this post


Link to post

Tot nu mi-ai zis despre jante :D

Share this post


Link to post

As fi tentat sa zic ceva de 7J dar trebuie sa ma uit ca nu sunt sigur... Asta ar fi latimea, nu?

Share this post


Link to post

Dap. Aia e latimea. Si probabil vreo cifra in jurul valorii de 30, ala e ET-ul. Sunt curios care e marimea maxima care incape fara distantiere si fara ca roata sa iasa foarte mult in afara.

Share this post


Link to post

Am gasit in sfarsit: 6J, ET32...

Share this post


Link to post

Mersi. Eu imi notez pt cand o sa-mi iau jante, ca sa stiu cat pot sa pun fara sa imi atinga ;)

Share this post


Link to post

Craciun Fericit tuturor...

post-2313-126173599275_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...