Jump to content

Recommended Posts

Mircea am vrut doar sa-i explic cat se vor inchide la culoare geamurile din fata cu folie omologata.

Pe geamurile verzui parca scrie "Opacitate 70%" nu? La mine la Aveo parca asa scria.

Share this post


Link to post

Cum,cat si mai ales unde? :)

Share this post


Link to post

250E au costat si lucrarea este executata de mine impreuna cu Ratusca :D

Merci inca o data de ajutor .

Share this post


Link to post

Frumos arata!Dar parca nu merita o masina de ~5-6k E atatia bani :P .Parerea mea ..care este..

Share this post


Link to post

Nu Bogdan, eu multumesc. Eu mai mult pe la soare :D .

Lumineaza net superior unor becuri Xenon cu balast de 55W, "e belea care este"!

Share this post


Link to post

Salutare baieti, stiti ceva de un kit tuning pentru chevrolet lacetti sw?

Share this post


Link to post

Cei de la Delta Motors comercializeaza kituri de tuning pentru Chevrolet. Sau te poti inspira din kiturile pentru WTTC R+ si sa-ti faci la un atelier de baieti destepti si sigur iesi mai ieftin.

Share this post


Link to post

Salutare!

Am gasit un tip in Deva care cica are brevet de licenta sau este in curs sa o obtina pentru filtre de aer.

Vreau sa va intreb daca merita sa schimb filtrul de aer pentru numai 7cp in plus? -- vreau o parere--

Adresa de web este: www.corneliugroup.ro

Mersi

Share this post


Link to post

Cine a zis ca se castiga 7 cai de la un filtru schimbat?

Share this post


Link to post

Vanzatorul... :) )

Share this post


Link to post

Cand o-i scoate tu 7 CP din filtru de aer...

Share this post


Link to post

Modificare grila radiator lacetti.

Mai intai de toate nu se aplica modelelor diesel :) Eu am incercat sa aplic pe modelul de pe diesel o plasa si a iesit ca dracu. Asa ca am achizitionat de la dezmembrari o masca de benzinar si o sigla de pe portbagaj si am purces la interventii chirurgicale. Mai intai am desfacuta (are suruburi pe spate) si am taiat piesa centrala. De pe plasa am polizat usor cele 3 locasuri de prindere a acesteia. Apoi am asamblat la loc masca, am izolat cu banda plasa din mijloc si elementul cromat de pe margine si am chituit gaurile ramase dupa taierea piesei centrale pe margini cu un chit cu fibra de sticla in prima faza si mai apoi am finisat cu 2 aplicari de chit auto pentru a putea finisa. Apoi am vopsit tot ansamblul cu vopsea negru mat, in 3 straturi si am lipit sigla pe centru.

Rezultatul:

martie2009_084.jpg martie2009_022.jpg martie2009_031.jpg

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

Felicitari!

Vine primavara :D ... jante noi.. grila... ce urmeaza?

 

Eu ma gandeam la niste arcuri pentru a mea, arcuri ce coboara masina cu 35mm... o fi bine?

Share this post


Link to post

Nu-i cam mult 3.5 cm? Ma gandesc ca o sa ai probleme destule cu bordurile ca sa nu se justifice look-ul... Si apoi lookul e ok cand ai si bara ok.

Share this post


Link to post

Nu umblu la arcuri ca nu se merita deocamdata. Urc zilnic borduri pentru a parca, iar 3 cm mai jos se simte. In plus, Eibach nu vand deocamdata arcuri pentru lacetti diesel, ci doar pentru benzinare :(

Urmeaza cel mai probabil prin vara dupa a doua revizie, un chip tuning la 150 Cp si 320 nm/1800 rpm :D

Share this post


Link to post

În oferta celor de la TCM (unde am făcut eu remaparea) văd că e dată o valoare ceva mai mare a cuplului, şi anume 335Nm :)

Share this post


Link to post

Arata frumos noua grila.

Share this post


Link to post

Frumosasa lucrare Mircea. Very profi looking :P Atentie cu chiptuining-ul, insa, pentru ca am inteles din mai multe surse, ca aceste motoare nu ar suporta atat de bine astfel de operatiuni.

Share this post


Link to post

Am vazut una facuta de aproape un an la 160 CP pe dyno test si mergea impecabil, fara alte probleme. Probleme sunt atunci cand mapa e facuta prost si se infunda DPF-ul.

Share this post


Link to post

In sfarsit mi-am luat inima in dinti (acum o saptamana...) si am cumparat un set de pleoape de Astra pentru a le modifica pentru Lacetti sedan. Am folosit mult smirghel de la 220 pana la 2000 granulatie, "Body" pe baza de fibra de sticla si kit iar vopseaua am facut-o in targ la spray si a iesit de minune, recomand, mai ales ca albastrul imperial al masinii mele este o culoare pacatoasa, le-a iesit baietilor culoarea mai bine ca la GTT :D

post-5070-1239345223_thumb.jpg

post-5070-1239345234_thumb.jpg

post-5070-1239345242_thumb.jpg

post-5070-1239345371_thumb.jpg

post-5070-1239345377_thumb.jpg

post-5070-1239345382_thumb.jpg

post-5070-1239345394_thumb.jpg

post-5070-1239345409_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Cu ploapele astea..trage spre Epica :)

Share this post


Link to post

Sprancene nu ai gasit?

Share this post


Link to post

Pune si tu o poza cu ele vopsite si montate.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...