Jump to content
Sign in to follow this  
roberth

Casco Allianz-tiriac

Recommended Posts

Nota aceea din procesul verbal poate fi o adevarata tzeapa !

Politistul nu are nici o competenta legala sa faca astfel de consemnari, dar, pe baza ei, firma de asigurari poate refuza linistita plata iar recuperarea de la vinovat poate implica procese lungi si costisitoare, in care nimeni nu va tine cont de acel angajament pe pe procesul-verbal.

Share this post


Link to post

Deci aviz celor care isi fac asigurarea la Asirom!

Si se pare ca ar conta unde ai RCA-ul. Allianz e mult mai serios, si de-asta e si asa scump (si totusi eu n-am RCA la ei).

 

Cat despre cealalta problema, eu nu platesc doar o parte din RCA, asa ca nu concep ca sa platesc o parte din dauna. De-asta am asigurare, nu? Culmea e ca daca as fi lovit o masina noua si scumpa (nu extrem de scumpa, doar cat era permis pt despagubire, nu mai stiu exact cat e) n-as fi avut probleme. Asa, la o masina veche unde oricum costa putin, am probleme din cauza legii aleia de 2 bani.

 

Cei de pe forum Opel m-au sfatuit sa ma adresez comisiei de supraveghere a asigurarilor daca persista conflictul. sa speram ca nu va fi cazul.

Share this post


Link to post

Nu generalizati !,eu am avut o experienta neplacuta cu un inspector de avarii de la Tiriac foarte insolent si obraznic (cu un Casco ) . Nu acelasi lucru am patit cu un RCA de la Asirom ,am fost chiar placut impresionat de modul de lucru ! Cred ca totul depinde de oameni pana la urma !

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...