Jump to content
Sign in to follow this  
Instinkt

Polish la domiciliul clientului (Bucuresti)

Recommended Posts

Pana la urma, stie cineva cat costa un polish facut k-lumea ? Ca sa nu dau 100 de euro pe vopsit capota... Si pe unde as putea sa gasesc asa ceva...

Share this post


Link to post

Astazi am gasit in geam un biletel despre asa ceva.

Eu cred ca o sa il incerc... pretul mi se pare acceptabil si ce am remarcat este ca vine si acasa si face o gramada de chestiuni in banii astia.

 

 

PS: Stie cineva cum se vopseste un spoiler? Adica este de ajuns sa il curat de vopseaua veche si sa ii dau cu un spray? Sau mai trebuie sa dau cu o alta solutie inainte de vopsire care sa ajute la fixarea vopselei pe plastic?

 

Cred ca spoilerele mele nu au fost vopsite cum trebuie ca acum sare vopseaua de pe spoiler foarte usor.

polish_thumb.jpg

Share this post


Link to post

V-am dat mai sus un biletzel pe care il gasisem intr-o dimineata in parbriz.

 

Astazi i-am probat.

Sint doi baieti super de treaba; pe linga faptul ca a iesit treaba marfa de iti faci freza in capota... au fost punctuali si si-au terminat treaba exact in 3 ore cum au spus. La 08:55 au venit si la 12:10 au terminat. Nici nu am stat linga ei. I-am lasat acolo si dupa 3:30 m-am intors. I-am gasit pe baieti tot acolo :wink: frecind la masina.

 

Vii recomand din toata inima.

Eu zic ca la banii astia merita ... si mai vin si in fatza blocului.

 

SUPER MARFA !!!! :coool:

 

PS: Am tras cu ochiul si folosesc polish "PREVENT".

Share this post


Link to post

Am eu polish PREVENT, l-am luat din Carrefour, e unguresc si am vazut si la Mol.Dupa o ora de polishat am crezut ca imi pocneste vreun vas pe creier si masina nu era gata.Drept care o dau pe bucat: acu' capota si aripile, peste 2 sapt. usile, peste o luna spatele :lol:

Concluzie: merita sa te duci la baietii astia sa ti-o faca!!!daca nu vrei sa mori langa ea.

Share this post


Link to post

intrebare stupida... dar nu ma omorati.

vreau sa stiu si eu avantajele polishului (lustruire, nu?). este doar o chestie cosmetica sau protejeaza vopseaua? sau ii dauneaza?

Share this post


Link to post

Oare baietii respectivi lucreaza si partial? Adica as vrea numai hayon-ul. :?:

Share this post


Link to post
este doar o chestie cosmetica sau protejeaza vopseaua?

 

Nu dăunează, şi ăi de-l fabrică spun că are şi rol de protecţie, printr-un strat suplimentar, plus că previne "îmbătrânirea" vopselei. Am mai auzit zicându-se că prin polishare se repară cât de cât şi zgârieturile superficiale ale vopselei.

 

Da' apropo de muncit acasă, că tot se plânge lumea că-i mult de muncă: n-ar merge treaba mult mai repede c-o bormaşină echipată cu disc de-ăla pufos, de lustruire ?

Share this post


Link to post

O bormasina din aia costa FOARTE mult crede-ma. Nu mai stiu pretul exact dar am vazut pe net undeva. Daca vrei il mai caut.

 

Baietii la care mi-am polishat masina imi spuneau ca asta este o chestie normala care se face de 2 ori pe an. O data primavara si o data toamna. Dupa polishul normal se da si cu un lac special care e facut sa protejeze vopseaua.

 

pentru Dan_m: Da un telefon si vei afla !!! Nu cred ca sint restrictivi din punctul asta de vedere... dar... nu cred ca or sa vina in fata blocului tau DOAR pentru atit. (parerea mea)

Share this post


Link to post

merci razvan. O sa dau un tel. Credeam ca a aparut prin conversatia voastra subiectul. Si bineinteles ca o sa ma duc eu la ei pt hayon (sper ca sunt din Buc)

Share this post


Link to post

am avut un accident in care un bezmetic a intrat in usa mea stanga

mi am reparat o

problema a aparut acum , la vreo 2 ani, cand, daca te uiti atent, se vede diferena de culoare intre aripa si restul caroseriei

intrebarea mea e: daca ii fac acum un polish, diferenta asta se va mai vedea?

Share this post


Link to post
intrebare stupida... dar nu ma omorati.

vreau sa stiu si eu avantajele polishului (lustruire, nu?). este doar o chestie cosmetica sau protejeaza vopseaua? sau ii dauneaza?

Prin polishare se ia un strat ce citiva microni din vopsea/lac,deci NU este recomandata

la masinile noi.

Pt.masinile noi (sau recent vopsite) se recomanda ceara non-abraziva.

Share this post


Link to post
am avut un accident in care un bezmetic a intrat in usa mea stanga

mi am reparat o

problema a aparut acum , la vreo 2 ani, cand, daca te uiti atent, se vede diferena de culoare intre aripa si restul caroseriei

intrebarea mea e: daca ii fac acum un polish, diferenta asta se va mai vedea?

Polishul nu schimba nuanta vopselei , ci ii confera stralucire si "astupa" mici defecte ale vopselei.

Dar eu nu recomand polishare ci, ceruire care se realizeaza la fel . Eu ceruiesc masinile familiei toamna ca o "pregatire " pt iarna.

La polishare se "curata" un strat superficial de vopsea pe cand , in cazul ceruirii acest proces nu apare.

Prin ceruire apa nu mai "adera" la suprafetele vopsite ale masinii.

Edited by body

Share this post


Link to post

Eu mi-am ceruit masina acum 2 sapt. in fata blocului ..cei drept este cam mult de munca ..dar merita! in primul rand gainatul de la pasari nesimtite se ia foarte usor de pe masina...de pe vopsea era cam nasol de luat..se lipea nu gluma :D

Share this post


Link to post
V-am dat mai sus un biletzel pe care il gasisem intr-o dimineata in parbriz.

Astazi i-am probat.

Sint doi baieti super de treaba; pe linga faptul ca a iesit treaba marfa de iti faci freza in capota... au fost punctuali si si-au terminat treaba exact in 3 ore cum au spus.

 

 

:o .. pai eu stiam ca se practica cu totu si cu totu altfel. Se duce masina la spalat, se spala bine, se sterge cu laveta si se lasa sa se zvante masina intr-un spatiu acoperit ptr a nu se depune praf. Si numai dupa aceea se trece la polish. Baietii au venit la tine-=n fata blocului ...nici macar nu au spalat masina lasat ci direct polish pe praf si mizerie ? :o

 

:ontopic: Cam cat costa o cutie de polish ..c-as vrea sa frec si eu ca am ceva zgarieturi fine pe masinuta

Share this post


Link to post

daca masina este cumparata anul acesta trebuie ceruita?

 

unde ar fi cel mai bine sa o duc sa o ceruiasca?

Share this post


Link to post
: :ontopic:   Cam cat costa o cutie de polish ..c-as vrea sa frec si eu ca am ceva zgarieturi fine pe masinuta

 

Eu am gasit cu 140.000 rol la diverse magazine de piese auto...parca am vazut si la metro... :scarpin:

Edited by mcojo

Share this post


Link to post
daca masina este cumparata anul acesta trebuie ceruita?

 

 

Teoretic cica e bine sa fie ceruita...eu cred ca am sa-i aplic un strat inainte de a intra in iarna...

Spalatoriile mai "meseriase" fac ceruire si polish-are.

Share this post


Link to post
Spalatoriile mai "meseriase" fac ceruire si polish-are.

 

La ce pret ? .. ca daca trece de 3-4 sute prefer sa fac febra musculara la brat :dizzy: :uff:

Share this post


Link to post

Am incercat sa-i contactez pe baieti si surpriza: "Numarul format nu este alocat".

Mai exista alt nr. de tel. la care pot fi gasiti?

Daca stie cineva il rog sa ma ajute.

Multumesc.

Share this post


Link to post
La ce pret ?

 

O ceara face cam 5-6 sute...iar un polish in jur de 1.5 mil

Cat despre febra poti sa incerci dar nu ai sa fii multumit cum iese...

Am facut eu febra si iti spun din proprie experienta.

Unde am vazut eu in cta se lucreaza numai cu masina de polishat!

Share this post


Link to post

Sapt. trecuta impreuna cu un prieten am frecat-o cam o ora cu PREVENT . A iesit zic eu destul de bine numai ca a 2 zi am observat niste pete in zonele in care am scapat prea mult ... se vede treaba ca n-am frecat k-lumea da nici chef n-am mai avut :D

Share this post


Link to post

Exact la chestia asta ma refeream si eu...una e frecatul cu brandul...si alta cu masina de polishat...

Edited by mcojo

Share this post


Link to post

Am reusit sa gasesc doi baieti care mi-au polishat masina ft. bine.

Au iesit cele mai multe din zgariaturi, in afara unora mai mari, si masina are un luciu deosebit acum.

Toata operatiunea a durat aproape 3 ore si s-a facut cu polish prevent si masina de polishat.

Daca este cineva interesat ii gasiti la tel: 0726.055.306

Edited by Caucazianu'

Share this post


Link to post

Si-a mai polishat careva in ultima vreme la baetii astia...Vreau sa stiu daca se merita...am inteles ca mai curata si tapiteria...

Help!

Share this post


Link to post

Dar un pret nu spune nimeni? Cei doi care v-ati polishat, cat v-a costat?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...