Jump to content
Sign in to follow this  
pharell_DBV

Ce Ziceti Sa Incercam Ceva Nou?

Recommended Posts

@Abram Burel

Sincer, daca aveam impresia despre mine ca sunt acel om care reuseste sa mute si muntii din loc, numai sa isi atinga scopul, iti spun sincer ca nu mai propuneam acest lucru, ci pur si simplu ma apucam de treaba. Dar cum sunt doar un om obisnuit, fara prea multe "pile", pentru ca de asta e nevoie ca sa nu te lovesti de inaltul zid al birocratiei noastre mandre, m-am gandit sa fie cumva inceputul de la capitala, iar apoi sa se extinda odata cu trecerea timpului si cresterea bugetului datorita membrilor si donatiilor. Cred oricum ca ar fii patetic sa incep infiintarea unui fan-club de la mine din oras si sa ajung mai apoi sa il extind in restul judetelor.

Dar cum noi romanii, in general, suntem mai mult cu vorba decat cu fapta, aici regasindu-ma si eu, fara pic de scuze, e greu sa dai drumul la o astfel de actiune, dar nu IMPOSIBIL, iar asta trebuie sa ne puna pe ganduri...

Cine stie, poate intr-o zi, voi fii mandrul membru al unui asemenea FAN-CLUB, si atunci o sa imi aduc aminte cu nostalgie cum si eu ma bateam, in naivitatea mea, cu morle de vant incercand sa promovez o asemenea idee...Oricum, va multumesc inca o data tuturor ca macar exista acest forum, un forum despre care am auzit din simpla intamplare, dar pe care nu regret ca l-am accesat...Keep Up The Good Work...Stima adminilor si membrilor

Edited by pharell_DBV

Share this post


Link to post

Abram Burel, intelectualitatii romanesti intotdeauna i-a lipsit ceva: Actiunea!

Si vinovatii nu trebuie cautati afara.

 

Revenind on-topic:

Actiunea e refuzata de: Scop.

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Corect la tommy.

Nu avem niste masini "de cult", ca sa zicem ca facem ceva maret. Ca sa ne simtim bine impreuna cred ca e suficienta aceasta forma de dezorganizare organizata, forum de internet. Mai mult e prea mult. Parerea mea.

 

PS: la un moment dat am sustinut si eu ideea oficializarii intr-un ONG ... trecerea timpului a dat dreptate celor ce m-au combatut la vremea respectiva; si experienta altor forumuri care au incercat acest lucru nu e deloc incurajatoare ...

Share this post


Link to post

eu nu-s de acord. Exista cluburi pentru orice marca... inclusiv Moskwich :) Nemtii de exemplu au club daewoo, firma de tuning specializata, etc. desi riscul e mai mare sa fie luati la misto de alte cluburi bastinase :) La noi, unde Daewoo e a doua marca nationala, nu vad de ce nu...

 

... in afara de motivele financiare/organizatorice.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...