Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Votati Topicul

Recommended Posts

New feature available.

 

Am introdus optiunea de votare pentru un topic. Concret, in dreapta sus, langa "Optiuni", a aparut o caseta numita "Notare", din care puteti da o nota topicului pe care-l cititi. Practic, astfel se vor evidentia mai usor topicurile cu informatie utila fata de cele pline de "noise".

 

Nu va sfiiti sa dati note proaste topicurilor inutile !

 

Pentru intrebari, apelati la hotline-topicul-acesta.

Share this post


Link to post

Buna Treaba!

Am vrut mai demult sa propun asa ceva, dar nu mi-am permis.

Banuiesc ca o coloana in plus in "Vizualizare subiecte" care sa arate nota ar fi deja prea mult de realizat.. ?

Si inca ceva.. sper ca nu se poate vota de mai multe ori acelasi topic de acelasi user?

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Ratingul este afisat doar in sectiuni ... ar trebui sa se poata pune si in view new, dar tre' sa studiez. Se poate vota o singura data.

Share this post


Link to post

:uff: Pfiiu. Credeam ca vad eu stele verzi pe forum.

Share this post


Link to post

să vedeţi acum răutăţi între membri, şi vânatori de membri

Share this post


Link to post

Se poate vota o singura data, votul nu se poate schimba, si este anonim. De ce vanatori ?

Share this post


Link to post

mă gândeam că un răuvoitor (sau un grup) ar putea să dea note mici pentru toate posturile unui membru...

e doar o idee

Share this post


Link to post

corect, dar..

se intampla ceva daca un topic are decat o stea sau mai multe.. banuiesc ca nu, este decat un marcaj de interes si de apreciere, daca lipsesc mai mult, pana sa citesc tot, citesc cele mai interesante, deci votate mai mult...

atata timp cat nu are vre-o repercursiune asupra topicului, eu cred ca e de bine

Share this post


Link to post

vin si eu cu o idee. daca tot e rating la fiecare topic, hai sa fie si view top rated langa view new posts

Edited by ZLI

Share this post


Link to post
mă gândeam că un răuvoitor (sau un grup) ar putea să dea note mici pentru toate posturile unui membru...

 

NU SE NOTEAZA POSTURILE UNUI MEMBRU, ci topicul in sine, care contine mai multe mesaje ale mai multor membri. Nu ai cum sa afectezi un membru/un topic prin vot.

 

atata timp cat nu are vre-o repercursiune asupra topicului, eu cred ca e de bine

 

Nici una, este doar un nivel de masurare al interesului/utilitatii topicului.

 

vin si eu cu o idee. daca tot e rating la fiecare topic, hai sa fie si view top rated langa view new posts

 

:-W Tocmai spuneam mai devreme ca ...

 

Ratingul este afisat doar in sectiuni ... ar trebui sa se poata pune si in view new, dar tre' sa studiez.

Share this post


Link to post

Vaxxi, sugestii:

 

1. Sa existe View Topics as rated (most appreciated, least appreciated) - nu stiu cat de util ar fi ca dupa 2-3 sapt o sa fie o tona de topicuri super si o tona de topicuri nasoale

2. Sa apara si ratingul in lista de View new topics.

Share this post


Link to post

Apropo, aici se aplica strategia coniacului, da? 5 stele inseamna excelent, 1 stea inseamna trash-can-pending. Tot ca sa nu existe confuzii :)

Share this post


Link to post

Si 7 stele sunt sticky-urile, nu?

Deci ce are 0 stele => soon to be deleted?

Share this post


Link to post

Vaxxi, am impresia ca programul ma lasa sa votez de mai multe ori pt. acelasi topic. Dupa prima votare nu ar fi trebuit sa apara ceva de genul: 'fac off, ai votat odata!' ?

Edited by hitman

Share this post


Link to post

Sau mai frumos o voce care sa zica:"Ba, lasa votul in pace! Ai votat o data!

Share this post


Link to post

Nu se poate pentru ca e un software politicos. Iti ia primul vot dupa care te lasa sa te joci cat vrei... dar nu le mai considera ;)

Share this post


Link to post

Aha, am inteles! :) >-

Share this post


Link to post

Topicul meu cu Lada vad ca e votat cu maxim, desi e plin de offtopic: cu Moskvitch. :) )

 

Banuiesc ca la functia noua se va face o medie a votarilor, nu? Si in functie de medie vor creste/scadea stelutele.

Acum am priceput de ce se spune sa nu ne sfiim sa votam prost topic-urile inutile: presupunem ca avem un topic prost care nu prea atrage atentia, dar autorul si-l voteaza cu maxim, nimeni nu-l mai vede, iar el ramane cu maxim de stelute, desi nu le merita.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...