Jump to content
Sign in to follow this  
barzanv

indreptat lonjeroane

Recommended Posts

salut!

 

Un bun prieten si-a cumparat un tico din 99. Pretul de achizitie a fost atit de mic incit a trecut cu vederea multe inconveniente. L-a incintat foarte mult motorul si cutia care merg perfect, masina avind 30k km. Se pare ca masina a fost rasturnata rau. Roata din drepta ii atinge de lonjeron cind vireaza. Am suit-o pe elevator si capetele lonjeroanelor sunt strimbe, rezultatul fiind pozitia incorecta a rotilor, tocirea cauciucurilor neuniforma, etc.. .

 

Intrebarea mea este: Unde pot sa il trimit in buc sa le indrepte?

 

Intrebarea 2: Exista posibilitatea sa imi aduca cineva la intilnire manualul pt tico pe un cd si eu aduc un blank si o bere (ne)alcolizata pt cine se ofera :D ?

Share this post


Link to post

In principiu, orice service Daewoo face si tinichigerie si tot in principiu are si stand computerizat pentru indreptare ... eu am vazut cu ochii mei asa ceva la Grand Garage Auto si la Radacini Ferdinand ...

Share this post


Link to post
Intrebarea 2: Exista posibilitatea sa imi aduca cineva la intilnire manualul pt tico pe un cd

Da-mi un MP miine (Joi) sa nu uit.

Share this post


Link to post

Recent am aflat ca lonjeroanele mele sunt fisurate si se pot rupe oricand la un soc mare ... rtebuie sa le schimb sau sa fac ceva ...

Share this post


Link to post

Si eu am o problema la directie la tico. Masina a fost lovita si eu dupa cumparare am tot incercat sa o remediez la diferite service-uri si nu am reusti.

La bracare maxima stanga sau dreapta in mers directia nu mai revine ,daca nu este bracata la maxim isi revine normal.Am fost cu ea la service si mi-au tras lonjeroanele , cei care au reglat directia au reusit sa o faca sa nu traga stanga sau dreapta sa nu toceasca cauciucurile.si culmea in marsalier isi revine imediat pe directia normala.

are cineva vre o solutie? multumesc

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...