Jump to content
Sign in to follow this  
pharell_DBV

Rezervatia Naturala Portile De Fier

Recommended Posts

oau, ca bine zici...cu cortul, excelenta idee.. :) >-

Share this post


Link to post

Cu cortul e si mai fain, mai ales ca se poate campa in golful mraconia MAD MAX trebuie sa stie ca e din zona...

Daca vreti de 1 mai rezolvam ceva...daca nu oricand...

Dar va zic de 1 mai e full acolo, asa ca daca venim vreo 10-15 ii spargem pe toti...ar fii excelent...

Care ar fii disponibil dintre voi???

Vad ca 1 mai e lunea, asa ca se poate incerca de sambata de pe 29 aprilie si stat pana luni pe 1 mai, inclusiv, cu cortul...

Daca vreti anuntati-ma...

Share this post


Link to post

Sunt un impatimit al pescuitului.Si din pacate sau din fericire mi-am luat Matiz,tocmai pe considerentul de a nu cheltui multi bani pe benzina,cind ies pe lac.As fi foarte bucuros sa organizam o iesire in aceea zona.Ganditi-va putin ;vara,caldura mare,un umbrar care sa adaposteasca aprox.60 persoane,o butelie mare de aragaz,un arzator,beri,coniece si alte bauturi tinute in gropi sau in apa ,peste la fiecare masa o baita in Dunare cind esti infierbintat etc. Ar fi o splendoare,va rog sa ma credeti;am facut astfel de iesiri in zona Deltei. :banana:

Share this post


Link to post

Pai daca esti dispus, hai sa vedem cine mai e dispus la asa ceva. Vad ca tu esti din cluj,asa ca daca esti dispus tu sa vii tocmai de acolo, de ce nu ar fii si altii din bucuresti, pitesti, etc...

DPDV al pescuitului sa nu te astepti la mare lucru din mraconia, dar exista si alte locuri, dar de un gratar, o bere, o baie e excelent...

Mai ales cu cortul...Da si tu veste in tara UBX.... :)

Share this post


Link to post

Nu e distanta asa mare de la Buc pana acolo. Eu fac drumul asta 1 data la 3 sapt. Drumul e bun pana la Filiasi dupa care e cam naspa dar nu foarte rau. Ar merge o escapada mai la vara acolo.

Share this post


Link to post

Drumul e bun. Chiar azi am venit de la craiova...

Poate nu ai fost de mult dar nu stiu ce ti se pare nasol acolo. E intr-adevar zona aceea dupa strehaia dar e mica cca1km, iar apoi e ok

Share this post


Link to post

[........Da si tu veste in tara UBX.... :)

URX nu UBX.Dam cu totii,, veste-n tara ''.Ar fi misto sa facem o iesire ,,nationala''in zona Dunarii[Portile de fier,Cazane,sau chiar in zona de varsare;Sulina,Sf.Gheorghe.Am imbina utilul cu placutul;pescuit ,baie,distractie. :D

Share this post


Link to post

Stai sa se mai incalzeasca. De cand a dat frigul nu prea imi mai arde de nimic

Share this post


Link to post

V-am zis, hai sa o facem de 1mai...vorbim cu admini sa ne ajute si incercam sa adunam pe mai multi...

Share this post


Link to post

Daca nu e foarte frig, ma bag pe 1 mai. Dar nu cu cortul, nu e inca de stat in cort. Cred ca trebuie permis de pescuit..sau nu stiu eu bine? Ai ceva info in privinta asta? Multam.

Share this post


Link to post

1 Mai pica Luni ... eu zic sa ne simtim bine incepand din 28 Aprilie :) ...

Share this post


Link to post

@cristi.a

merge cu cortul de 1 mai, o sa vezi ca e plin de oameni cu cortul.

In privinta pescuitului nu iti trebuie permis pentru 2-3 zile, rezolv eu problema...

 

@lucian79

si eu am zis de pe 28-29 sa inceapa treaba, sa stam 3 zile acolo, si pe 1 seara sau la pranz sa fie plecarea...

ramane sa vedem cati sunteti doritori...

hai sa incercam o lista ceva, ce ziceti????

Edited by pharell_DBV

Share this post


Link to post

Nu merge, daca veneam singur mergea cu cortul. De pe 29 aprilie.

1. Cristi + soata - discutam despre cazare...poate cu cortul...vedem noi, mai e pana atunci.

Share this post


Link to post

Va tin la curent.In functie de programul de lucru.Daca ne facem liber eu si sotia in aceea perioada va onorez cu prezenta.As prefera cortul ,datorita motivelor enumerate mai sus. :) >-

Share this post


Link to post

Sincer, va astept pe toti, ca e loc. :)

Poienita respectiva ade aprox.1-1,5 ha, asa ca va dati seama cate masini+ corturi intra acolo...

sa ne adunam noi ca de loc facem rost...

Share this post


Link to post

Imi place zona asa ca ...

1. Cristi + soata - discutam despre cazare...poate cu cortul...vedem noi, mai e pana atunci.

2. Lucian79 + o bruneta :D

Share this post


Link to post

Ma bucur ca vad lume interesata de zona asta, mai ales ca vad ca sunteti nu asa de aproape de zona.

Hai ca pana la urma facem ceva frumos...

Share this post


Link to post

Bineinteles ca o sa vin si eu ... :D

Share this post


Link to post

Sa inteleg MAd ca te-a apucat dorul de casa.. :) Nu e ceva asa greu de realizat, asa ca cine stie, poate reusim ceva...

Share this post


Link to post

Indata ce vine vremea frumoasa o sa fie doritori. Mai pune si tu poze daca mai ai pentru a starni interesul. Dorul de casa... hmmm ... e ceva timp de cand nu am mai fost pe acasa si e si mai mult timp de cand nu am mai fost prin zona orsova si imprejurimi ... ce vremuri ... :dizzy:

Share this post


Link to post

momentan nu mai am poze, dar o sa mai caut sa vad ce gasesc

se paropie cu pasi repezi 1 mai, asa ca trebuie pus la punct tot

Share this post


Link to post

Pe mine m-a convins, as vrea sa merg aici cateva zile la sfarsitul lui August. Este cineva amator ?

Share this post


Link to post

Am inclus cazanele in turul tarii de anul asta. O zona deosebita. M-a suprins curajul cu care oamenii isi faceau case chiar pe malul Dunarii si as vrea sa merg cu masina pe malul de visavis. Arata super bine :D

Este super usor de ajuns, din Craiova faci cam 1-2 ore, in functie de cate semafoare prinzi :) )

Share this post


Link to post

Cateva poze rogu-teeeeee [-O< ... vreau sa fac o iesire weekendul viitor!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...