Jump to content
Sign in to follow this  
Shenck

Evolutie Operatiunea "AUTOCOLANTE"!

Recommended Posts

Pai sunt cereri pentru autocolante Daewooclub in Constanta.. eu mai am vreo 3 de exterior...

Cu cine as putea sa ma intalnesc sa imi mai dea macar 5 autocolante de interior. Daca mai sunt autocolante Chevrolet la Mcojo... si se doresc in BUc.. pot asigura transportul.

Share this post


Link to post

Sorry, n-am mai ajuns cam de mult pe la intalniri, eu le tin pentru cei care le vor prin posta si nu numai. Am luat ultima oara de la Satori vreo 20. Daca ai nevoie da un semn si-ti aduc.

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

Eram inghetat ca un turture din cauza unor sosete imposibil de subtiri :( .

Radule,mai am 3...cred.

Edited by Alezz

Share this post


Link to post

am simtit in aer ca era vorba de niste sosete dar am zis sa fiu finut :) )

Share this post


Link to post

Stai calm ca era de la evacuare...EURO3... > :) .

Share this post


Link to post

Alezz.. pai tu erai devina?? si noi care am crezut sa ii patinase discul de ambreiaj lui nenea Viper dupa sesiunea de offroad =))

Share this post


Link to post

Autocolantele sunt la mine. V-ati panicat degeaba, nu aveam in masina, erau acasa.

Share this post


Link to post

ZDB as vrea si eu sa intru in posesia autocolantelor (interior - exterior) cu pricina.

Crezi ca ajungi sambata la intalnire in Constanta sau incerc sa apelez la altcineva?

Share this post


Link to post

@dreamlike: stai linistit ca apar sambata in Constanta!

Share this post


Link to post

Si joi iei autocolante de la mine.

Share this post


Link to post

Eu am pus autocolantul sub numar...si am mai luat de la Mircea si capacele cromate pentru manere usi :D

post-1025-1134725467_thumb.jpg

post-1025-1134725491_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Finally. Prin intermediul lui Gruia am reusit si eu sa intru in posesia autocolantului :D

post-2289-1134748665_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Fericitule, maine sper sa intru si eu in posesie.

Vin "piesele grele" la intalnire in constanta (cel putin asa s-au laudat).

Share this post


Link to post

Gata, l-am pus. Am participat astazi la o prodigioasa intalnire a membrilor daewooauto din cta, ocazie cu care orasul s-a imbogatit cu un nou membru cu autocolant.

Ii vine bine?

 

 

post-2220-1134832188_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Pentru cei din Timisoara care mai doresc autocolante:

 

Autocolantele sunt la mine. Gruia mi-a dat mie cutiuta cu abtibilde. Autocolantele sunt la mine din motivul ca eu eu frec menta si sunt mai usor de gasit :) .

Share this post


Link to post

Nu mai am autocolante...2 sunt pe Matizul batranului iar restul de 5 sunt chiar acum in drum spre Constanta...

Share this post


Link to post

Marfa proaspata pentru constanteni?

Cui i le-ai dat Alezz?

Share this post


Link to post

Vine Radu cu ele(CT_ZDB) :D .

Share this post


Link to post

Am eu 2 autocolante de exterior pentru doritori din CT :D (Ce a mai ramas din ce a adus Radu :) )

Share this post


Link to post

EU EU EU`. vreau unu de exterior ( ca ziceai ca ai ). Ne vedem pe 7 ianuari la ora 12 :lavolan:

Share this post


Link to post

Pt cei care vin joi la intalnire (19.01.2006 Bucuresti) - daca mai are cineva autocolante ma poate dota si pe mine cu 2 (1ext + 1 int) ???

Edited by abaducu

Share this post


Link to post

Autocolante

Dupa cum probabil va imaginati, autocolantele cu DaewooClub si, mai nou, cu ChevroletClub, ne golesc temporar visteria, atunci cand le facem. Cum, in general, costurile intretinerii si costurile tehnice sunt suportate de unii membri ai forumului, benevol, fara sa fie rasplatiti material, nu exista costuri programate. Totusi, in cazul aparitiei acestora, trebuie sa avem posibilitatea de a le face fata.

Pe de alta parte, este incorect sa platim aceste autocolante din donatiile facute de un grup restrans de membri si sa le facem cadou altora. Este incorect, de altfel, sa incercam sa strangem sume mari din comercializarea acestora. Drept urmare am ales o solutie care, din experienta, ne acopera costurile initiale de fabricare si ne aduce un mic surplus, de siguranta.

Autocolantele sunt, in primul rand, o metoda de recunoastere a membrilor forumului intre ei si, in al doilea rand, o metoda de a face acest forum cunoscut. Nu sunt obligatorii. Nu veti fi tratat diferit in cazul in care nu aveti un asemenea autocolant lipit pe masina.

 

Din motivele enumerate mai sus, am stabilit urmatoarele:

- in schimbul autocolantelor se vor accepta sumele:

1 buc. = 5RON

2 buc. = 5RON

3 buc. = 10RON

4 buc. = 10RON

5 buc. = 15RON

6 buc. = 15RON

- sumele mentionate mai sus se pot cataloga undeva intre donatie si pret.

- ne-am gandit la 2 bucati de o data din urmatoarele motive: exista riscul lipirii incorecte prima data si e nevoii de inlocuire, este posibil sa doriti 1 autocolant de interior si 1 de exterior -neputandu-va hotari si este posibil sa doriti 1 autocolant cu DaewooClub si 1 autocolant cu ChevroletClub.

 

Detalii despre autocolante.

1. Exista autocolante de interior si autocolante de exterior. Impartirea se refera la metoda de aplicare astfel:

-autocolantele de interior nu se pot aplica decat pe geamuri, pe interiorul acestora.

-autocolantele de exterior se aplica... pai, cam oriunde vreti.

2. Exista autocolante cu DaewooClub si, mai nou, cu ChevroletClub. Ambele sunt formate din litere albe pe un fond transparent. Lungimea lor este cea a unei coli de hartie A4.

3. Autocolantele se aplica pe suprafete curate. Nu ataca vopseaua sau alte asemenea. Se dezlipesc usor si nu lasa urme (eventual niste mizerie pe marginile lui, dar doar temporar - nimic ce nu se poate elimina foarte usor). Ar fi indicat sa nu le lipiti peste liniile de la dezaburirea lunetei.

 

De unde le puteti lua

Autocolantele se afla la mine. Se pot obtine direct de la mine la Intalnirile Saptamanale din Bucuresti. Exista autocolante, in acest moment, si la altii membrii ai forumului, raspanditi in tara. Este de ajuns o intrebare pe acest topic si veti fi contactat de cineva.

Autocolantele se pot livra si prin posta. Pentru aceasta, contactati-l pe Mircea.

 

EDIT By Mircea: Trimiteti adresa, numarul si tipul autocolantelor (interior/exterior, DWCR sau CCR). Foarte important! NU uitati codul postal.

Share this post


Link to post

Fratilor, eu am 27 ( aproximativ, pentru ca nu mai stiu exact numarul. Pe cutiuta scrie 25 interior si 5 exterior ) Autocolante ( Timisoara ), de acum inainet cer bani pe ele nu??

 

Daca da, sa-mi dati un PM cu indicatii cum sa va trimit banii si la cine.

Edited by Apocalips

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...